برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

در چند سال اخیر این شلوار ها در ایران هم محبوبیت خاصی بین بانوان به دست آورده که دلیل آن هم راحتی و خنکی در فصل گرماست. این جیب برای تنوع بر روی پیراهن قرار میگیرد و به طور کلی کاربرد خاصی ندارد. اغلب زن های آن ها بر روی پیراهن های مردان خود گلدوزی می کردند که یک مدل خاصی بگیرید. پالازو هم اغلب برای شلوار مجلسی از بهترین گزینه ها برای بانوان هست. در رابطه با طرح پیراهن نیز باید گفت که بهترین و مناسبترین طرح، طرح ساده است و پس از آن طرح چهارخانه ریز یا راه راه گزینههای مناسبی هستند. شلوار کتان را با آب سرد بشویید برای اینکار میتوانید از آب سرد و مقداری مایع شستشو لباس استفاده کنید، بعد از ده الی پانزده دقیقه با حرکات ملایم دست شلوارتان را بشویید و آب بکشید، اگر شلوار کتان کشی دارید از آب گرم استفاده نکنید زیرا اینکار موجب میشود تا شلوار خاصیت کشسانی خود رابه مرور از دست بدهد.

او در این صحنه تقریباً تمام تیم ملی انگلیسی را دریبل کرد و سپس پیتر شیلتون را نیز پشت سر گذاشت و توانست توپ را وارد دروازه کند. کفش آن ها در آن زمان به صورت کفش های ساده بدون هیچ بند و سگکی بود و معمولا آن ها را خودشان در مدل های مختلف می دوختند و هر قشری کفش مخصوص به خود را داشت. معمولا اشراف زادگان از جنس ابریشم برای پیراهن های سفید خود انتخاب می کردند. در زمان های قبل از انقلاب مردان بیشتر از زیر جامه استفاده می کردند شلوارهای گشاد نخی که بر زیر جامه خود می پوشیدند که معمولا ثروتمندان رنگ سفید می پوشیدند و مردان معمولی از زیر جامه های آبی ، ارغوانی و سرمه ای استفاده می کردند. بسته به لوازم جانبی و پارچه های مورد استفاده، می توانند مدل های مختلفی داشته باشند. برای انتخاب و خرید پیراهن مردانه باید به نکات مختلفی دقت داشت تا بتوان پیراهنی شیکی متناسب با استایل و فرم بدن تهیه کرد. پیراهن تهیه شده با استفاده از الیاف طبیعی و نخی مناسب برای استفاده در فصول گرم است و از پیراهن با الیاف مصنوعی در فصول گرم استفاده میشود.

بار ها دیده شده که مدل های قدیمی یا به اصطلاح old fashion با تغییرات اندک اما هوشمندانه ای از جانب طراحان دوباره به صدر ترند ها باز گشته اند. به گزارش ایسنا و به نقل از استار، پیراهنی که دیگو مارادونا هنگام به ثمر رساندن گل جنجالی “دست خدا” به انگلیس در جام جهانی ۱۹۸۶ بر تن کرد، برای اولین بار به مزایده گذاشته شد. با توجه به این موضوع بهتر است، پیراهنی را انتخاب کنید که ساده و بدون جیب باشد ولی اگر به جیب علاقه دارید، میتوانید از پیراهن تک جیب و مستطیلی استفاده کنید. شلوار کتان بر خلاف تنوع رنگ تنوع طرح ندارد پس به راحتی میتوانید شلوار کتانی متناسب با سایز و رنگ دلخواهتان خریداری کند و این اطمینان را داشته باشید که در کوتاهترین زمان ممکن میتوانید بهترین ست را داشته باشید. برای این کار هم میتوانید به روش سنتی یعنی شستشو با دست عمل کنید و هم میتوانید با استفاده از ماشین لباسشویی شلوار کتان را بشویید. گل اول بزرگ آرژانتینی با ضربه سر اعلام شد اما توپ دور از چشم داور با دست مارادونا وارد دروازه انگلیس شد. او بعد از این دیدار گفت آن دست، دست خدا بود که توپ را وارد دروازه انگلیس کرد.

برای انتخاب پیراهن بهتر است، پیراهنی را انتخاب کنید که ساده و بدون پیلی باشد. پیراهن مردانه رسمی پیراهنی با آستینهای بلند، سردست یقه مردانه است. مثلا در دوران های قاجار و قبل از اسلام کلاه هایی با ارتفاع بلند که با سنگ های قیمتی کار شده بود استفاده می کردند. مردان در دوران های پیش از انقلاب دو دسته بودند : آن هایی که آقازاده بودند و لباس های بلند و پر زرق و برق می پوشیدند و دسته دیگه که از نوع قشر معمولی بودند و لباس های بلند از پارچه های مهمولی تن می کردند. پوشاک مردانه ایرانی در طول تمام دوران متفاوت بوده است برای مثال مردان در دوران صفویه و قاجاریه یک جور پوشش داشتند و در زمان انقلاب و بعد از انقلاب به یک شکل دیگر لباس پوشیدند. او این پیراهن را به موزه ملی فوتبال انگلیس در منچستر امانت داده است و حالا این بازیکن سابق انگلیس تصمیم گرفته است تا پیراهن مارادونا را در حراجی بفروشد و عواید آن را به امور خیریه اختصاص دهد.

اکسسوری و لباس های زنانه با کیفیت از جمله تی شرت ، پیراهن ، مانتو و شومیز های جدید و شلوار زنانه و شال و روسری سله بن مفتخر است که عضو بهترین و با کیفیت ترین تولید کنندگان می باشد . با توجه به جنس لباس و نوع مناسبتی که قرار است آن لباس در آن مکان پوشیده شود، رنگ های متنوع و مختلفی با استفاده از طراحان مطرح برگزیده و انتخاب میشوند. با انتخاب پیراهنی که تمامی این فاکتورها در آن رعایت شده باشد، میتوان زیبایی و خوش پوشی را برای خود به ارمغان آورد. با گذشت زمان این زیر جامه ها به شلوارهای پارچه و جین ها تبدیل شد در زمان انقلاب آقایان بیشتر از این شلوارها استفاده می کردند که معمولا شلوارهای پارچه ای مردانه دارای پلیسه هایی در بالا شلوار بودند و همچنین از روی زانو ها دمپای این شلوارها گشاد می می شد. همچنین باید گفت که دکمههای پیراهنهای رسمی باید از پایین به بالا بسته شوند ولی پیراهنهای غیر رسمی برخلاف این هستند. خانم ها دوست دارند که همیشه شیک و آراسته باشند به همین دلیل انواع مدل لباس از جمله مانتو زنانه و شومیز زنانه را برای حضور در موقعیتهای مختلف انتخاب میکنند.سله بن با انواع دسته بندی زنانه با قیمتی اقتصادی با اعلاترین پارچهها و انواع مدل برش، دوخت و جنس پارچهها می باشد و همچنین همیشه راحتی لباس ها شعار سله بن بوده است.

کفش های چرم که دارای طرح بندی های مختلف هستند، کفش های کالجی که امروز بسیار طرفدار دارند و در استایل های تابستانه آقایان استفاده می شوند و همچنین لوفر ،کفش ها کلاسیک و بوت ها نیز جز آن دسته از کفش هایی هستند که مد شده است. همچنین کفش ها تغییر شگرفی کردند و آن ها در مدل های مختلف در دنیای مد جا باز کردند. شما می توانید از شلوارهای جین مختلف در رنگ بندی مختلف و یا شلوارهای کتان و پارچه ای مختلف استفاده کنید. مردمی هم که از قشر معمولی بودند این کلاه های بلند را بدون سنگ ها بر سر خود می گذاشتند. این پیلی به این دلیل بر روی پیراهن قرار گرفت که کارگرانی که از محل کار باز میگشتند باید پیراهن خود را جایی آویزان میکردند که تا صبح چروک نشود ولی به دلیل آنکه این پیراهنها جایی برای آویزان کردن، نداشتند به همین دلیل خیاطها یک پیلی پشت آن قرار دادند تا کارگران بتوانند به آسانی آن را آویزان کنند.

البته مدلهای مختلف این شلوار شامل درصدی از الیاف مصنوعی شبیه به پلی استر هم میشوند. دهانه شلوار یا همان دم پا: در مدل های مختلف می تواند دوخت، پرس، مستقیما بریده و یا سجاف ساده باشد. دیگر فقط یک مدل جوراب مردانه وجود ندارد و شما می توانید از جوراب های ساق کوتاهی که تا مچ پای شما را می گیرد و یا از جوراب های مدل کالجی استفاده کنید که در کفش اصلا مشخص نمی شود که شما جوراب پوشیده اید. برای مثال روحانیون کفش مخصوص خود را داشتند که پاشنه کفش آن ها چوبی به نام ( نعلین ) بود. بهتر است در هنگام خرید شلوار به قسمت های مختلف شلوار دقت کنید. قبلا در مورد انواع مختلف شلوار جین و راهنمای خرید شلوار جین مقاله مفصلی نوشته ایم که می توانید در این لینک آن را مطالعه کنید. به مرور زمان در زمان انقلاب مدل این کلاه ها تغییر کرد اما مردان همچنان از کلاه استفاده می کردند اما بیشتر از مدل های کلاه های شاپو استفاده می کردند و آن ها را با کت و شلوارهایشان ست می کردند. شلوارهایی با پارچه کتان به دلیل راحتی و زیبای که دارند از لباسهای روزمه محسوب میشوند و عموما در شرایط و موقعیتهای نیمه رسمی استفاده میشوند.

برای خرید شلوار کتان علاوه بر سایز باید توجه ویژهای به رنگ مورد نظر خود داشته باشید. به علت آنکه بسیاری از پیراهنهایی که در بازار عرضه شدهاند به صورت سری تهیه میشوند، ممکن است در زمان خرید یک قسمت تنگ یا گشاد باشد که به همین علت توصیه میشود تا از لباسهای سفارشی دست دوز استفاده شود. نکته مهم دیگری که برای خرید شلوار کتان باید به آن توجه کنید قد شلوار است. دادن آزادی در هنگام حرکت از ویژگیهای مهم این شلوار است. این تغییر نشان دهنده این است که صنعت مد و فشن در طول تاریخ بسیار تغییر کرده است و امروزه مد در پوشاک مردان ایرانی به سمت مد و فشن اروپایی رفته است. پیراهن زنانه یکی از کاراترین انواع لباس برای خانم هاست، کاربرد پیراهن های زنانه نیز بسیار گسترده است پیراهن زنانه خانگی را در خانه، پیراهن زنانه مجلسی شیک را در مهمانی ها و پیراهن زنانه بلند، پوشیده و اسپرت را می توانید زیر مانتو در مکان های عمومی بپوشید. هرچند پیراهن های سفارشی دوز از قیمت بالاتری برخوردار هستند ولی پوشیدن آنها به طور حتم ظاهری آراسته را به همراه خواهد داشت.

خرید پیراهن زنانه از سایت آی بولک را حتما تجربه کنید. خرید اینترنتی پیراهن زنانه از آی بولک بسیار ساده و راحت است. گل دوم مارادونا نیز بسیار زیبا بود. واچر گفت این دو گل به خوبی یکدیگر را متعادل می کنند و دو جنبه از شخصیت مارادونا را آشکار می کنند. شلوار کتان کرم را میتوانید با هر لباس و کفشی به راحتی ست کنید و از نتیجه کار لذت ببرید. برای شستشو شلوار کتان با ماشین لباسشویی بهتر است شلوارتان را با لباس مردانه هم رنگ داخل ماشین قرار دهید و از مایع لباسشویی و مقداری مایع نرم کننده استفاده کنید و دمای آب را هم سی درجه یا پایینتر قرار دهید و در نهایت از برنامه خشک کن برای پایان شستشو استفاده نکنید. لباس را جدا از سایر لباسها بشویید. تنوع رنگ در شلوارهای کتان امکان ست کردن این شلوار را با لباسها و کفش مردانه مختلف را میدهد.

اندازه بودن پیراهن به این معنا است که قسمتهای تنه، سرشانهها، شکم، یقه، سینه، آستینها، سردست و همه باید به صورت کاملا اندازه باشند و هیچ قسمتی تنگ یا گشاد نباشد. پیراهنی انتخابی، باید کاملا اندازه باشد و به عوامل دیگری همچون مدل یقه، سردست، پشت و … چون میزان چروک شدن شلوار کتان بعد از شستشو زیاد است سعی کنید لباس را به صورت صاف آویزان کنید تا به صورت یکنواخت خشک شود. اولین و مهمترین چیزی که در انتخاب پیراهن مردانه توجه را به خود جلب میکند، رنگ پیراهن است. مارادونا پس از بازی پیراهنهای خود را با هافبک انگلیسی استیو هاج تعویض کرد که تا به حال هرگز آن را نفروخت. مارادونا که بسیاری او را بهترین بازیکن تمام دوران می دانند، با سوء مصرف کوکائین و سایر افراط کاریها دست و پنجه نرم کرد و در نوامبر ۲۰۲۰ در سن ۶۰ سالگی درگذشت. در آن زمان ها پوتین برای فصل سرما جود نداشت و فقط پوتین و چکمه را در سوارکاری می پوشیدند. عموما شلوارهای کتان را با رنگ کرم خریداری می کنند. پس از آن رنگ آبی، رنگی است که میتوان آن را با خیال راحت مورد استفاده قرار داد. لباس را با آب ۳۰ درجه سانتیگراد بشویید.

اما همیشه در طول تاریخ یک اصل تغییر نکرده است اینکه تاریخچه لباس های مردانه و زنان همیشه در طول تاریخ لباس ایران پیوندی عمیق با حجاب داشته است ، مفهوم این جمله فقط محجبه بودن نیست منظور پوشش موجه داشتن است. اندازه بودن پیراهن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و بر روی شیک پوشی فرد تاثیر بسزایی دارد ولی متاسفانه بسیاری از آقایان به این مسئله توجهی ندارند. به منظور جذاب بودن ، شلوار پالازو باید از پارچه هایی ساخته شده باشد که بسیار زیبا بوده و به راحتی کشیده می شوند. پوشش آقایان در طول تاریخ بنابر شرایط اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی تغییر می کند و امروزه بسیار تغییر هم کرده است. است. شلوار زنانه از تنوع بسیار زیادی برخوردار هستند و در رنگ ها و مدل های متنوع طراحی و تولید میشوند . پس از انتخاب مدل پیراهن زنانه مورد نظر بر اساس راهنمای سایزبندی و خواندن توضیحات آن، از طریق درگاه پرداخت اینترنتی امن مبلغ را واریز و در مدت کوتاهی پیراهن خود را دریافت کنید و به این شکل از ساعت ها گشت و گذار و اتلاف وقت برای خرید پیراهن زنانه مجلسی و یا اسپرت جلوگیری کنید.

براهم واچر، رئیس مرکز لباسهای خیابانی و کلکسیونهای مدرن ساتبی گفت که ۴ میلیون پوند برای این پیراهن سایت turkishclothes پیشنهاد شده است. رکورد قبلی ۱۵۷ هزار پوند بود، مبلغی که برای تی شرتی که پله در فینال جام جهانی ۱۹۷۰ پوشیده بود، فروخته شد. پیراهنی که دیگو مارادونا هنگام به ثمر رساندن گل جنجالی “دست خدا” به انگلیس در جام جهانی ۱۹۸۶ بر تن کرد رکورد گرانترین پیراهن تاریخ را شکست. طبیعی است که با توجه به پیشرفت زندگی شهر نشینی دیگر کسی زمان برای شستشو با دست نمیگذارد اما اگر قصد دارید تا لباس خوش فرمتری داشته باشید، به سراغ شستشوی دستی بروید ولی ما هر دو روش را توضیح میدهیم. امروزه پیراهن های ساده نخی ، پنبه ای و کتان در مدل های ساده و طرح دار در دنیای مد و فشن آقایان جا باز کرده است و آقایان می توانند در هر فصل و هر مکان و موقعیتی یکی از این پیراهن ها را مناسب با شرایط انتخاب کنند. در دوران قبل از انقلاب اسلامی ایران جوراب های مردان معمولا بسیار بلند بود آن ها ساق هایی تا روی پایین ماهیچه های پا می پوشیدند که این جوراب ها در فصل گرما از جنس های پنبه ای نازک بودند اما در فصل سرما از جنس پشمی بودند تا سرما را کمتر احساس کنند.