دسته بندی انواع باتری از لحاظ تکنولوژی و مواد اولیه باتری 118-مستر انرژی پلاس

خود تخلیه شدن یا خود تخلیه‌ گی باتری نیز از دیگر مفاهیم برای خرید یک باتری قابل شارژ است. در برخی مدل‌ها اگر زمان طولانی از یک باتری استفاده نشود، این امر رخ خواهد داد و باتری به تدریج خالی خواهد کرد. هر چند که در گروه باتری لیتیوم – یونی این مقدار بسیار ناچیز است.

نیروگاه برق چیست؟ انواع و نحوه کار ایستگاه تولید برق

از از باتری نیکل متال هیدرید در برخی لوازم مثل دوربین عکاسی، مشعل‌ها، ابزارها و … سازگار بودن با محیط زیست و قیمت کمتر نسبت به مدل لیتیومی نیز از دیگر نکات مثبت باتری نیکل هیدرید به شمار می‌آید. اما در بخش معایب آنها می‌توان به کم شدن عمر مفید بعد از چند وقت استفاده، خراب شدن در صورت دشارژ شدن همیشگی، حساس بودن به گرمای محیط و گرانتر بودن از نوع نیکل – کادمیوم اشاره کرد. با کاهش جریان دریافتی از باتری می‌توان مدت زمان کارایی آن را افزایش داد، در این حالت باید پارامترهای مانند دما، لزرش و مقدار تنش موجود در جریان را نیز در زمان نهایی لحاظ کرد. به عنوان مثال باتری ۶۰ آمپر ساعتی در حالت تئوری باید جریان ۲۰ آمپر را برای مدت زمان ۳ ساعت تأمین کند در حالی که با توجه به ساختار باتری و همچنین دمای محیط ممکن است این زمان تا نیم ساعت نیز کاهش یابد. باتری نیکل کادمیوم از معروف‌ترین مدل‌های باتری شارژی هستند و از مزایای آن می‌توان به قیمت مناسب و کاربرد بسیار در لوازم مختلف اشاره نمود.

مموری افکت Memory Effect باتری یا اثر حافظه ای به روند ذخیره و سیو شدن عادت شارژ در یک باتری گفته می‌شود. برخی از مدل‌های باتری مثل کادمیوم رفتار کاربر در شارژ و دشارژ کردن را ذخیره می‌کنند. در واقع سلول‌های آن باتری بعد از چند بار شارژ و دشارژ در میزان خاص و مشخصی از انرژی، آن را بخاطر سپرده و به اصطلاح به این میزان عادت می‌کنند.

اگر چه این گروه شامل این مزیت‌ها می‌شوند اما متاسفانه از وجود برخی نکات منفی رنج می‌برند. به طور مثال هنگام شارژ یا استفاده دمای آنها بالا می‌رود و اگر در معرض اشتعال باشند، خطر انفجار و آتش گرفتن دارند. باتری شارژی لیتیومی قیمت بالاتری نسبت به دیگر موارد مشابه دارد و نکته آخر اینکه نسبت به درجه حرارت محیط حساس بوده و در دمای بالای کاری، میزان نگهداری شارژ و راندمان آن پایین می‌آید. باتری اولیه بیشتر برای مصارف موردی و در وسایلی مانند اسباب‌‌بازی‌‌ها و غیره کاربرد دارد، در حالی که برای استفاده طولانی مدت از یک وسیله بهتر است از باتری‌‌های قابل شارژ یا ثانویه استفاده شود. باتری‌‌های یدک با نام باتری اضطراری (Stand-by Battery) نیز شناخته شده‌است. فعال شدن این نوع باتری به این صورت است که الکترولیت این باتری‌ها در حالت جامد است و تا زمان رسیدن به نقطه ذوب، غیرفعال بوده و بلافاصله پس از رسیدن به نقطه ذوب، هدایت یونی شروع و باتری فعال می‌‌شود.

باطری لیتیوم یونی آینهل 18 ولت مدل 187-2.0 Power-X-Change

این باتری‌ها در اصطلاح به عنوان باتری یا پیل اولیه شناخته mrenergyplus می‌شود. این باتری‌ها بیشتر در کاربرد‌های نظامی مورد استفاده قرار می‌گیرند تا منبع تغذیه‌ای بالا برای مدت کوتاهی برای موشک‌ها، اژدر‌ها، پرتابه‌ها و … این باطری‌ها برای مدت زمان طولانی و در شرایط سخت محیطی در شرایط غیرفعال و رزرو می‌توانند بمانند. براساس مکانیزم فعال سازی آن‌ها، این‌ها به طور عمده چهار نوع هستند مانند آب- فعال، گرما- فعال، الکترولیت- فعال و گاز- فعال. به سرعت از باتری‌های نیکل کادمیم در صنعت محاسبه سیار (پرتابل) پیشی گرفتند. تنها تفاوت آن‌ها با باتری‌های NiCd در جنس الکترود منفی است، که در آن از آلیاژ آهن با قابلیت ذخیره مقدار زیادی الکترون استفاده شده است.

این باطری‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که روی پایینی آن‌ها قطب مثبت و روی بالایی آن ها قطب منفی باشد. طراحی این باطری‌ها به گونه‌ای است که دارای ظرفیت بالا (نسبت به اندازه کوچک آن‌ها) و دشارژ پایین هستند و اگر به خوبی از آن‌ها مراقبت شود می‌توانند تا مدت زمانی طولانی شارژ خود را نگه دارند. باتری های سکه ای هم در نوع شارژی و هم در نوع یکبار مصرف به بازار ارائه شده اند و هر کاربر به تناسب میزان استفاده از این باتری ها دارد می تواند یکی از دو نوع آن را خریداری نماید. نحوه عملکرد پیل سوختنی بدین صورت است که باتری اقدام به تبدیل انرژی پتانسیل شیمیایی به انرژی الکتریکی نموده و بدین وسیله نیروی لازم برای شروع فعالیت دستگاه های مختلف تامین می شود. این باتری ها از اجزای مختلفی تشکیل شده اند که از آن جمله می ‌توان به کاتالیزور، آند، کاتد و الکترولیت اشاره نمود. ایده ساخت باتری از سال 1800 میلادی شروع شده و با گذشت زمان ساخت باتری ها با پشت سر گذاشتن تغییر و تحولات بسیاری به حالت کنونی رسید.

باطری لیتیوم یونی آینهل 18 ولت مدل 187-3.0 Power-X-Change

باتری ها در اندازه‌های بزرگ و کوچک و قدرت‌های متفاوت تولید می‌شوند. با توجه به این که چه نوع باتری مورد نیاز است، انتخاب و خرید این محصول صورت می‌گیرد. باتری‌های صنعتی باید بتوانند قدرت بالایی داشته باشند و مقدار بیشتری انرژی الکتریسیته را در زمانی طولانی‌تر در خود نگه دارند.

دسته بندی انواع باتری از لحاظ تکنولوژی و مواد اولیه باتری 118-مستر انرژی پلاس

باتریهای پولیمر لیتیم ـ یون بیشتر در وسایل الکترونیکی سبک وزن و گران قیمت مانند گوشیهای موبایل به کار می روند. اما تولید آنها گرانتر از باتریهای لیتیم ـ یون تمام می شود و چگالی انرژی پایین تری دارند. امروزه انسان‌های زیادی در تلاش بوده تا این خطرات را (برای مثال با ساخت باتری‌های چندبار مصرف که باعث کاهش زباله‌هایی از این قبیل می‌شود) کاهش دهند. باتری‌های روی-کربن برای محیط زیست خطرناک‌اند و پس از استفاده نباید همراه با بقیهٔ ضایعات خانگی دفع شوند. باتری‌های مورد استفاده در منبع تغذیه بدون وقفه، لپ‌تاپ‌ها و گوشی‌های موبایل که توانایی تأمین یک جریان ثابت برای مدت زمان طولانی را دارند. این باتری‌ها با وجود این که کم توان هستند، اما از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشند.

شما با ثبت سفارش رایگاندر سایت استادکار، چند پیشنهاد از استادکاران معتبر و متخصص منطقه خود دریافت می‌کنید. © “کیان باتری” یک علامت تجاری ثبت شده است و تمام حقوق آن محفوظ میباشد. روشی دیگر که برای تست تمامی باتری ها جواب می دهد، انداختن باتری است.

  • با تغییر آرایش و مواد مورد استفاده برای ساخت آند، کاتد و الکترولیت می توانیم به انواع مختلف ساختار شیمیایی باتری دست یابیم که ما را قادر می سازد انواع مختلف باتری ها را طراحی کنیم.
  • پس با مطالعه، انتشار لینک‌ آموزش‌ها و کامنت گذاشتن زیر نوشته‌‌ها ما را در این راه همراهی کنید.
  • باتری های این مدل یعنی نیکل متال هیدراید Ni-MH به نوعی نسخه و ورژن بهینه شده باتری نیکل کادمیوم هستند.