شکایت صنف پوشاک و لباس چگونه است؟

بیشترین شکایات مربوط به صنف پوشاک بوده و بیشتر درخصوص گران فروشی یا کم سایت turkishclothes فروشی بوده است. افراد می توانند چنانچه سوال و یا مشکلی درخصوص شکایت خود داشتند با کارشناسان سامانه ارتباط برقرار نمایند. به عنوان مثال اگر شما از یک مغازهداری که در زمینه فروش پوشاک فعالیت دارد بخواهید شکایت کنید، می توانید به صنف پوشاک مراجعه نموده و شکایت خود را اعلام کنید. برای شکایت از صنف پوشاک چقدر باید هزینه پرداخت کنیم؟ واحد صنفی متخلف نیز باید جریمه خود را پرداخت کرده و در برابر تخلف خود پاسخگو باشد. زمانی که شما از یک واحد صنفی مثلا پوشاک شکایت داشته باشید و بخواهید شکایت خود را از طریق سازمان تعزیرات حکومتی پیگیری نمایید، لازم است به این سازمان به صورت حضوری مراجعه نمایید و شکایت خود را ثبت کنید. اما خوب است بدانید که همه تخلفات به سازمان تعزیرات نمی رود، و ممکن است در برخی از موارد انجکن گزارش تخلف را به مرجع قضایی صالح و دادگاهها ارسال کند. افراد می توانند شکایت خود را به همراه مدارک و مستنداتی که ادعای وی را ثابت کند مانند فاکتور خرید، رسید یا سایر موراد، به اتحادیه صنفی مربوطه ببرند و شکایت خود را ثبت کنند تا مورد رسیدگی قرار بگیرد.

مصرف کنندهای که از تولید کننده یا عرضه کننده یک کالا یا خدمات رضایت نداشته باشد می تواند شکایت خود را در مرجع صالح مطرح نماید تا مورد پیگیری قرار کرفته و حق ضایع شده او جبران شود. علاوه بر آن انجمن باید نتیجه بررسی و علت عدم سازش را در برگههای یکسانی در سه نسخه تنظیم کند و شماره ثبت آن در نرم افزار را بر روی آن درج نماید. برای آن که بتوان اقدام به شکایت از صنف پوشاک کرد، لازم است تا شخص شاکی مراحلی را طی کند. همانگونه که در مرحله پیشین گفتیم انجمن حمایت از مصرف کننده و تولید کننده در ابتدا به شکایت از صنف پوشاک رسیدگی می کند اما اگر شاکی و تولید یا عرضه کننده با یکدیگر به سازش و توافق نرسیدند، این انجمن شکایت را به مرجع بالاتری انتقال می دهد تا به آن رسیدگی شود. این شلوار نه تنها برای مهمانی های دوستانه بلکه در محیط کار نیز اسباب راحتی شما را فراهم می کند. در صورتی که قصد خرید ست مردانه جذاب را دارید، تنها کافیست از طریق اینترنت، وارد فروشگاه اینترنتی وب پوش شده و محصول مورد نظرتان را انتخاب کنید.

در ادامه با هم انواع ست مردانه را بررسی میکنیم. انواع ست مردانه بهاره، ست مردانه زمستانه و ستهای جذاب دیگر، شما را برای انتخاب بهترین پیراهن و شلوار، راهنمایی میکند. وب پوش با ارائه انواع ستهای پیشنهادی مردانه، این امکان را برایتان فراهم کرده که راحتتر بتوانید ست مورد علاقهتان را انتخاب کنید. از همین جهت برای آن که افراد با اطمینان خاطر بیشتری تنظیم شکواییه خود را به این سامانه بسپارند، امکان پشتیبانی برای شکایتهای تنظیم شده قرار داده است. شکایتهای زیادی در خصوص عدم پس گرفتن کالا از سوی مغازه دار مطرح می شود. رسیدگی به شکایت و تخلف مطرح شده در اتحادیه صنف ظرف 10 روز از تاریخ اعلام شکایت آغاز می گردد و کارشناسان بررسیهای لازم را انجام خواهند داد. با وجود آن که سازمان تعزیرات حکومتی از طریق وضع قانون و آیین نامههای مختلف تلاش دارد تا از وقوع تخلفات پیشگیری کند، اما با این وجود روزانه شکایات زیادی در این سازمان مطرح می شود. بنابراین اولویت سازمان انجمن حمایت از مصرفکننده این است که تلاش خود را به کار بگیرد تا اختلافات را از طریق سازش میان دو طرف در خصوص پرداخت خسارات مالی حل و فصل کند.

برای این کار مراحل و مسیرهای مختلفی وجود دارد که شخص بتواند یکی را انتخاب کرده و شکایت خود را از آن طریق پیگیری کند. مصرفکننده حقوقی دارد که اگر لطمهای به آن وارد شود می تواند برای پس گرفتن حق خود و یا جبران خسارت وارد شده، نزد مرجع صالح شکایت کند. این سامانه شکایات و اعتراضات مردم را به صورت تلفنی ثبت می کند. سازمان صنعت، معدن و تجارت و همچنین اداره تعزیرات حکومتی هر استان از طریق سامانه 124 به صورت شبانه روزی مشکلات و شکایات مردم را دریافت و ثبت کرده و در اولین فرصت اقدام به رسیدگی و حل و فصل آن می نمایند. هر مشکلی و اختلافی که در یک واحد صنفی به وجود آید، می توان در اتحادیه صنفی آن را بررسی و حل و فصل کرد. در سایر کالاها مانند پوشاک محدودیتی وجود ندارد و فروشندگان نمی توانند چنین تابلویی نصب کنند. مانند قانون حمایت از مصرف کنندگان و یا قانون نظام صنفی و یا حتی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو. انجمن حمایت از مصرف کننده سازمانی است برای آن که اختلافات و شکایات پیش آمده میان تولید کننده یا عرضه کننده و مصرف کننده را حل و فصل نماید.

حال سوالی که ممکن است پیش آید این است که اگر کسی از صنف پوشاک شکایت داشته بخواهد و بخواهد شکایت خود را نزد یک مرجع صالح ثبت و پیگیری کند، باید به کجا مراجعه نماید؟ اشخاص از طریق شکایت نزد انجمن حمایت از مصرف کنندگان می توانند حق ضایع شده خود را از تولید کنندگان یا عرضه کنندگان بگیرند. یکی دیگر از معروفترین مراجع برای شکایت از صنف پوشاک و به طور کلی مراجع صنفی، هیئتهای رسیدگی به تخلفات صنفی تعزیرات حکومتی است. به طور حتم سامانه شکایت 24 در قبال دریافت هزینه برای کسانی که تقاضا داشته باشند شکواییه تنظیم می کند. این انجمن باید رسیدگی به شکایت و حل فصل اختلاف را ظرف 15 روز از تاریخ دریافت شکایت، آغاز کند. بعد از آن که مبلغ تخلف اعلام شد، واحد صنفی متخلف باید آن مبلغ را به شخص شاکی بپردازد و اگر شاکی نیز به دریافت این مبلغ رضایت دهد، مشکل پیش آمده حل و فصل خواهد شد. ولی اگر شاکی به دریافت آن مبلغ رضایت نداد، تخلف و شکایت به سازمان تعزیرات ارجاع داده می شود تا در دادگاه به آن رسیدگی گردد. کسی که از صنف پوشاک شکایت دارد می تواند به سازمان تعزیرات مراجعه کند تا شکایتش در سریعترین زمان به نتیجه برسد.

وب پوش نیز قصد دارد شما را در این انتخاب راهنمایی کند. البته در این زمینه استثنائاتی نیز وجود دارد و آن در حوزه کالاها و اقلام بهداشتی است. بسیاری از افراد وجود دارند که بر اثر یکی از دلایل فوق و یا دلایل دیگر، متضرر شدهاند و به آن ها آسیب وارد شده است. پس از آن که شکایت از طریق کارشناسان ثبت شد، آن ها رسیدگی به آن را شروع می کنند و نتیجه رسیدگی را به شاکی اعلام خواهند کرد. همانطور که در این مطلب بیان شد افراد برای شکایت از صنف پوشاک گزینههای مختلفی دارند که عبارت است از سامانه 124، سازمان تعزیرات حکومتی و اتحادیه اصناف. همانگونه که در فوق بیان نمودیم، انجمن حمایت از مصرف کننده شکایت را به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال خواهد کرد. آیا سامانه شکایت 24 از شکایات تنظیم شده از طریق این سامانه پشتیبانی می کند؟ سازمان تعزیرات حکومتی به شکایاتی که در حیطه «قانون حمایت از مصرفکننده» و «قانون نظام صنفی» قرار دارد، باید براساس قانون تعزیرات رسیدگی کند. بنابراین اگر یک واحد صنفی پوشاکی اقدام به تعویض یا پس گرفتن کالا نکرد، مشتری می تواند به اتحادیه اصناف پوشاک شکایت کند.

کارشناسان نیز برای شما در زمینه موضوع شکایت اقدام به تنظیم شکواییه می کنند. اما توجه کنید که مراجعه به متخصص در هر زمینهای باعث افزایش شانس موفقیت در آن زمینه می شود. به دلیل آنکه رقبا در زمینه صنف پوشاک بسیار افزایش یافتهاند، واحدها صنفی باید شرایطی را فراهم کنند که مشتری را بیشتر به خود جذب کنند و یکی از آن شرایط رعایت حقوق مشتری است. سومین راهی که شخص شاکی می تواند از طریق آن اقدام به شکایت از صنف پوشاک کند، اعلام و ثبت شکایت در خود واحد صنفی مربوطه است. در ادامه این مقاله تصمیم داریم به مراحل شکایت از یکی از اصناف یعنی صنف پوشاک و راههای شکایت صنف پوشاک بپردازیم. باید این نکته را متذکر شد که فرقی ندارد کدام مسیر را انتخاب می کنید، در هر صورت مهمترین چیز در هر مسیر، یک شکواییه قوی است. هر محصول دارای انتخاب سایز و راهنما بوده که شما را در خرید لباس راهنمایی میکند. راهنمای خرید اینترنتی لباس در وب پوش نیزخیالتان را برای خرید اینترنتی لباس راحت میکند. در صورتی که قصد خرید ست مردانه را دارید، همین حالا از طریق وب پوش اقدام کنید.

اگر به دنبال یک ست مردانه جذاب برای باشگاه، مراسم یا قرار کاری یا ست مردانه مجلسی هستید، یکی از بهترین گزینههای پیش رو جستجو در اینترنت و فروشگاه اینترنت وب پوش است. اگر میخواهید در موقعیتها و مهمانیهای رسمی و مجلسی حاضر شوید، ست مردانه مجلسی میتواند استایل جذابی به قامت شما ببخشد. در صورتی که میخواهید سر یک قرار کاری مهم حاضر شوید، ست مردانه رسمی گزینه مناسبی است. در خرید ست مردانه قبل از قیمت به کیفیت لباسها توجه کنید؛ چرا که قرار است این لباسها سالهای سال در کمد شما، آماده پوشیدن باشند. درنتیجه دیگر نیاز نیست ساعتها وقت و انرژی صرف کنید و راهی خیابانهای شلوغ برای خرید ست مردانه شوید. در هر صورت، اگر اهل شیک پوشیدن باشید، برای هر مکان و زمان و موقعیتی که هستید، ست مردانه جذاب و مناسبی را انتخاب خواهید کرد. دغدغههای روزمره و گرفتاریهای کاری، این فرصت را به شما نمیدهد که برای پیدا کردن لباس و ست مورد علاقهتان راهی بازار شده و هر ستی که به نظرتان جذاب است، به تن کنید و در نهایت یکی از آنها را انتخاب کنید.

به این ترتیب، هر کدام از ست های مردانه که به نظرتان جذاب بود، انتخاب کرده و به راحتی سفارش میدهید. با توجه به اینکه چه ستی را انتخاب میکنید و کدام کیفیت لباسها به نظرتان جذابتر و بهتر است، قیمت ست لباس مردانه متفاوت است. برای مثال اگر طرفدار پوشش اسپرت هستید، ست مردانه اسپرت را به شما معرفی میکنیم. البته لازم به ذکر است که بازرسان این دو اداره به صورت مرتب درحال بررسی و بازرسی کردن واحدهای صنفی هستند تا اگر تخلفی مشاهده کردند، اعلام کنند. شما می توانید برای آن که از هزینه دقیق شکایت اطلاع پیدا کنید، با کارشناسان سایت شکایت 24 ارتباط برقرار کنید تا شما را راهنمایی کنند. کارشناسان شکایت شما را به جریان می اندازند و در صورتی که تخلف صننف شکایت شده مشخص شود، برای او جریمه درنظر گرفته می شود. ممکن است تصور کنید که شکایت کردن از صنف پوشاک کار راحتی است و نیاز به مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری و یا اعطای وکالت به او ندارد. بنابراین سامانه شکایت 24 بستری است برای افرادی که می خواهند از موضوعی شکایت کنند اما نحوه تنظیم شکواییه را بلد نیستند و یا نمی خواهند برای شکایت خود وکیل اخذ کنند.

برای آن که یک شکواییه بی نقص داشته باشید، می توانید با کارشناسان شکایت 24 ارتباط برقرار نمایید و موضوع شکایت خود را به آن ها بگویید. از بی عدالتیهایی که در حق مصرف کنندگان می شود می توان به ناآگاهی از فرآیند تولید کالاها و ترکیباتی که در آن ها به کار می رود، عوارضی که مصرف کالاهای زیانبار به دنبال دارد و یا قیمت نامتعارف و غیرمنصفانهای که بر روی محصول درج می شود، اشاره نمود. این قیمت، به جنس لباس، کیفیت، حتی نوع دوخت لباسها بستگی دارد. در پاسخ به این سوال باید گفت که هزینه شکایت بستگی به این دارد که شکایت خود را ا کدام مرجع پیگیری کنید. افراد مطابق با آنچه در فوق مفصلا بیان کردیم می توانند شکایت خود را از طریق هر یک از این موارد پیگیری کنند. اگر شما یک شکایت نامه خوب و بی نقص داشته باشید، هر مسیری را که برای شکایت خود انتخاب کنید، موفقیت آمیز خواهد بود. نکته لازم به ذکری که در این خصوص باید بدانید این است که اگر مصرف کنندهای از کالا یا خدماتی که به او ارائه شده شکایت داشته باشد، باید در اولین قدم لازم است به انجمن حمایت از مصرف کننده مراجعه نموده و در آن جا شکایت خود را ثبت کنند.

در ابتدای مطلب شکایت صنف پوشاک باید بگوییم که در قانون کشور ما در جهت حمایت از مصرف کننده و حقوق قانونی او قوانین متعددی به تصویب رسیده است. به طور حتم حل و فصل شکایت از طریق اتحادیه اصناف در مدت زمان و با دردسر کمتری انجام می گیرد. به طور حتم هزینه پیگیری و رسیدگی به شکایت در هز یک از مراجع مختلف است. آیا برای شکایت از صنف پوشاک به وکیل نیاز داریم؟ مراجعه به وکیل می تواند باعث شود رسیدگی به شکایت با سرعت بیشتری انجام بگیرد. مرجع صالح برای رسیدگی به شکایت از صنف پوشاک کدام است ؟ حال اگر طرفین راضی به سازش با یکدیگر نشدند، انجمن حمایت از مصرف کننده باید شکایت را برای رسیدگی قانونی به سازمان تعزیرات حکومتی بفرستد. معروفترین سازمان برای شکایت از صنف پوشاک، سامانه 124 است. حال زمانی که از طریق سامانه تلفنی، به صورت کتبی و یا حتی حضوری شکایاتی اعلام گردد، موضوع مورد شکایت در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت و چنانچه تخلف صنف محرز شود، برای او جریمه تعیین خواهد شد.

چنانچه پس از انجام بررسیها واحد صنفی متخلف شناخته شود، میزان تخلف او تعیین می شود. لازم به ذکر است که نصب کردن تابلوی «تعویض و پس گرفته نمی شود» یک کار غیرقانونی محسوب می شود. نصب تابلوی « تعویض و پس گرفته نمیشود» کار غیرقانونی است! درصورتی که این روزها تعویض یا پس گرفتن کالا کار بسیار مهمی است. این امر یعنی تعویض یا پس گرفتن کالا یک اصل مستری مداری در تمام دنیا به حساب می آید و برخلاف آن چه که فروشندگان تصور می کنند، مشتری را بیشتر جذب خواهد کرد. پس اگر میخواهید یک جنتلمن جذاب به نظر برسید، بایستی به دنبال ست مردانه شیک باشید. اگر قصد شرکت در یک جلسه کاری مهم یا مراسم رسمی را دارید، ست مردانه رسمی گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. شاید هم قصد حضور سر یک قرار کاری مهم را دارید. همه این موارد در حالی اتفاق میافتد که حقوق مصرف کننده در کشور ما بسیار مورد پیگیری قرار می گیرد و درمورد آن قوانین متعدد تدوین شده است. در نظام قانونی کشور ما حقوق مصرف کننده بسیار مورد توجه قرار گرفته است و برای حمایت از اشخاص مصرف کننده قانونهایی همچون قانون حمایت از مصرف کنندگان و یا قانون نظام صنفی تدوین شده است.