شیر پروانه‌ای butterfly valve استعلام قیمت و خرید شیر پروانه ای مشخصات فنی | kasrasaran

شیر پروانه ای مطابق استاندارد API,DIN طراحی و در چهار مدل شیر پروانه ای ویفری، شیر پروانه ای لاگ، شیر پروانه ای فلنج دار و شیر پروانه ای بدنه باریک تولید می شود. همان طور که گفته شد این محصول از شیرآلات صنعتی و در مدل های مختلف ویفری و لاگ و فلنج دار و بدنه باریک و با توجه به دو استاندارد API609 و DIN.EN593(3354) طراحی و تولید می شوند. دریچه‌های شیرآلات پروانه ای انواع مختلفی دارند که هر کدام برای فشارهای مختلف و استفاده‌های گوناگون مناسب هستند.

شیر پروانه ای 12 اینچ گیربکسی

دریچه های مورد استفاده در این صنایع معمولا مطابق دستورالعمل استاندارد آن صنعت تولید می شوند. شیر های پروانه ای به دلیل پایین آمدن هزینه و سهولت در نصب ، در بسیاری از صنایع ، به ویژه نفت ، جایگزین شیرآلات توپی می شوند ، اما خطوط لوله حاوی شیر های پروانه ای برای تمیز کردن قابل تنظیم نیستند. این شیرها به دلیل قیمت پایین و وزن کم، مورد توجه بسیاری از کاربران قرار می‌گیرند.

شیر خودکار

شیر پروانه‌ای butterfly valve استعلام قیمت و خرید شیر پروانه ای مشخصات فنی | kasrasaran

این نوع شیر با کم وزن بودن و هزینه پایین آن  برای باز و بسته کردن و کنترل سیال نقش اخبار بسزایی دارد. مدل نوع اتصال شیر به خطوط پایپینگ به صورت اتصال دو سر رزوه می‌باشد و مزیت ان نسبت به مدل جوشی آن در این است که راحت تر امکان باز کردن و جداکردن از خط را دارد. از معایب این شیر می‌توان به قابلیت عملکرد آن تنها در اختلاف فشارهای اندک، خوردگی و حباب‌زایی شیر به علت اختلاف فشار سیال (پدیده‌ی کاویتاسیون) و تاثیرپذیری حرکت دیسک از تلاطم جریان سیال اشاره کرد. شرکت رادوکو در قالب سهامی خاص و با سرمایه بخش خصوصی فعالیت خود را در زمینه واردات ، تامین و تجهیز انواع قطعات صنعتی آغاز نمود. لذا در این گونه مواقع باید در دوره‌های زمانی مشخصی اقدام به تمیز کردن داخل لوله‌ها نمود.

  • زمانی که شیر در حالت باز قرار دارد، دیسک جریان را به دو قسمت مساوی تقسیم می‌کند و خود دیسک در وسط جریان و موازی با آن قرار می‌گیرد.
  • تصویر بالا تفاوت طراحی شیر پروانه ای غیرمتمرکز دوگانه و سه گانه را (به ترتیب در سمت چپ و راست نمودار) نشان می دهد.
  • استحکام این محصولات در دمای بسیار بالا و بسیار پایین عالی است؛ به طوری که می‌توانند تا دمای 450 درجه سانتی‌گراد را بدون آسیب‌دیدگی تحمل کنند.
  • این نوع شیر به علت داشتن کارایی بالا از پرمصرف ترین شیرها در صنایع مختلف است.
  • این محصول برای انتقال مایعات با فشار کم مثل گاز یا آب و جریان‌های Slurry استفاده می‌ شود؛ اما استفاده از آن در فشارهای بالای سیال (به جز مدل های ذکر شده) به علت نشتی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
  • به علاوه، در نوع متداول شیرهای پروانه‌ای، عملگر دستی معمولا در حالت فلنج‌دار مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

قیمت شیر پروانه ای درج شده در جدول زیر برای با جنس بدنه چدن با دیسک استیل با جنس لاینر لاستیک EPDM ساخت کشور چین می باشد. اعلام موجودی و قیمت آن دسته از شیرهای پروانه ای که فرمودید به دلایل مختلفی نظیر سفارشی بودن، وابستگی به موجودی انبار و … شما به راحتی می توانید در قسمت استعلام هر یک از شیرهای پروانه ای موجود در بخش محصولات توضیحات خود را ارائه دهید و یا از طریق صفحه تماس با ما، به صورت مستقیم با کارشناسان ولو ایران در ارتباط باشید.

بنابراین، شیر پروانه‌ای نباید در قسمت پایین دست منبع تلاطم جریان از جمله نازل تخلیه پمپ، زانو، شیر کنترل یا انشعاب T شکل قرار گیرد. برای به حداقل رساندن اثرات تلاطم جریان باید شیر را به اندازه 4 تا 6 برابر قطر آن دورتر از منبع تلاطم جریان نصب کرد. شیر پروانه‌ای فولادی عموما برای سیالات غیر خورنده مانند آب، روغن و گاز در دماهای بین (30-) تا 400 درجه سانتیگراد مناسب‌اند. بدنه ویفری در شیرهای پروانه ای از این نوع، بین فلنج های لوله قرار می گیرد و پیچ و مهره های فلنج بدنه شیر را احاطه می کند. شیر پروانه ای از نوع ویفری به راحتی نصب می شود اما نمی توان از آن به عنوان شیر جداکننده (Isolation valve) استفاده کرد.