طراحی دکوراسیون تخصصی چگونه انجام می شود؟

ویژگیهای طراحی داخلی و خارجی جنوب غربی شامل سقفهای تخت، طرحهای بزرگ طبقه باز، حیاطهای گسترده، سقفهای بلند با تیرهای چوبی در معرض دید، فضای بزرگ، زیبا و شرکت های طراحی داخلی ساختمان سرسبز میباشد. طراحی دکوراسیون داخلی جنوب غربی بهطورکلی بارنگهای خاکستری، بافتهای خشن و اشیای دستساز، پارچههای رنگارنگ بافتهشده و متریال های گرم مشخص میشود. در سبک طراحی دکوراسیون داخلی کشورهای آسیایی اتصال قوی خطوط صاف و هماهنگ با طبیعت، موجب ایجاد حس آرامش و تعادل میشود. سبک صنعتی همان طور که از نامش پیداست، الهام گرفته از سبکهای دوره انقلاب صنعتی اروپا و خانههای شهری قرن های 17 و 18میلادی اروپا است.

رنگ و متریال ویژگی اصلی دنیای ما است. دیگه هممون میدونیم که تو کشور ما نمونه کارهای انجام شده با طرح ها و عکس هایی که بهمون نشون میدن خیلی متفاوت هستن. طراح داخلی معمولا افرادی را برای انجام کارها در ساختمان ها استخدام کرده و خود بر آنها نظارت دارد. در این شاخه، طراح داخلی می بایست در انتخاب رنگ ها، بافت ها، الگو ها و اجزای تشکیل دهندهی یک فضای تجاری دقت زیادی به خرج دهد. کاری است لذت بخش که یک دکوراتور توانمند می تواند انجام دهد. باید هوشمندانه و خلاقانه انجام شود تا هماهنگی لازم میان معماری داخلی و دکوراسیون ایجاد شود.

با توجه به این تعریف میتوان طراحی داخلی را رشتهای حد واسط میان معماری و طراحی دانست که علاوه بر توجه به جنبههای کاربردی، ساختاری و فنی ساختمان به طراحی تجسمی و جنبههای بصری و زیبایی آن هم توجه ویژه دارد. المانهایی پر از انرژی در تمام جنبههای سبک آرت دکو نمایان است. برای انتخاب شایستهی سبک مناسب دکوراسیون داخلی ، دریافت مشاوره از متخصصین مجموعه را به شما پیشنهاد میکنیم چون با توجه به موقعیت ملک و نقشه ساختمان و روحیات افراد ساکن در محیط میتواند به صورت کلی در هر 2 سبک دکوراسیون مدرن و دکوراسیون کلاسیک لحاظ گردد . تمامی این موارد با توجه به بودجه و هزینهی مورد نظر کارفرما با بالاترین کیفیت به صورت کاملا طبیعی تعیین خواهند شد . یه مورد مهم دیگه اینه که طراحی باید متناسب با نوع غذاها و فرهنگ اون کشورهم داره. به عنوان مثال کنار مبلمان چ وسایلی قرار بگیرید یا پرده مناسب این فضا و محیط چه نوع پردهای است.

درواقع طراحی داخلی یک حرفه چندمنظوره است که شامل توسعه مفهومی، برنامهریزی فضایی، بازرسی سایت، ارتباط با ذینفعان یک پروژه، مدیریت ساختوساز و اجرای طرح است. گزینه های مختلفی از جمله متراژ فضای طراحی، موقعیت پروژه، نوع طراحی و خود طراح در هزینه طراحی داخلی تعیین کننده هستند. تاکنون نکات اولیه دکوراسیون داخلی را مرور کردیم، در ادامه با اصول اصلی طراحی دکوراسیون داخلی آشنا شوید. آنچه باعث پیشرفت حرفه طراحی داخلی شده است،توجه به رفاه و راحتی کاربر و کاربرد مفید فضا است. ۲- زیباییشناسی: واژهی «زیباییشناسی» (استتیک) ریشه ی یونانی داشته و به معنای درک زیبایی است. مقیاس مربوط به اندازه یک شی در مقایسه با شی دیگری میباشد. در طراحی دکوراسیون داخلی کنتراست را میتوان با دو عنصر به نامهای رنگ و جنس به دست آورد.

حجمها و متریالهای محیط داخلی با سه عنصر ابعاد، شکل و رنگ اشیا هماهنگ میگردند. هر کسی با اندک دانش و خلاقیتی که دارد می تواند طراحی دکوراسیون منزل خود را انجام دهد. بعد از اینکه به نتیجهٔ صحیح در بارهٔ تغییر دکوراسیون منزل تان رسیدید می توانید با آرامش خاطر دربارهٔ انتخاب تیم طراحی و مدل طراحی داخلی مسکونی و چیدمان نیز فکر کنید. طراحی داخلی (Interior Design) به عنوان یک حرفه میتواند این فضای دلچسب را در منازل مسکونی و یا شرکت شما خلق کند. اشتباهات به ظاهر کوچک و ساده در طراحی دکوراسیون داخلی مسکونی به راحتی شما را از نتیجه دلخواه از دکوراسیون داخلی مسکونی شما دور خواهد کرد.

عملکرد اتاق را ملموس می کند و چشم انداز طراح داخلی را از تزئینات ساده به فرم قابل استفاده جلوه می دهد. با این تعریف بهتر است از مبلمان و اثاثیه بزرگ در اتاق کوچک و از مبلمان و اثاثیه کوچک در فضای بزرگ استفاده نکنید تا تناسب را در اندازه آن ها رعایت کرده باشید. به جای خرید یک دست مبلمان جدید به این فکر کنید که چه رنگ هایی را تا به حال استفاده نکرده اید و وسایل و روکش های جدید به مبل ها اضافه کنید و رنگ های دیوار و لوازم را با هم ست کنید. به طور مثال ممکن است شما سه یا چهار رنگ را انتخاب و از آن ها به صورت تیره و روشن در قسمت های مختلف منزل استفاده کنید. به عمل بردن انواع شلف ها و کتابخانه ها به شکل توکار و روکار در طراحی داخلی اداری علاوه بر نظم دهی عمده و دسترسی آسان تر به وسایل گزینه نیازتان، منجر می شوند که فضای فن ای تر و شیک تری داشته باشید. سبک مدرن از رنگ های روشن به نفع یک پالت رنگی تک رنگ و خنثی جلوگیری می کند.

سبک شبی شیک از انگلیس شروع شد که یکشکل از طراحی داخلی با حس زنانه است. بعضی افراد هنر دکوراسیون داخلی را محدود به چیدمان لوازم می کنند، در حالی که در اصل این کار اشتباه است، طراحی داخلی صرفا منحصر به لوازم نمی باشد بلکه مواردی مثل نحوه نورپردازی و رعایت تناسب ارکان تخصصی مربوطه با اصول مربوط به حس زیبایی شناسی در اجرای این امر را هم شامل می شود. رنگهای کرم، قهوهای و طلایی در این نوع طراحی، فضایی با حس و حالی قدیمی به وجود میآورد. در انتخاب رنگهای آرت دکو برای دیوارها، مبلمان، پوشش کف و… در خانه های ساحلی ترجیحاً از فرش استفاده نمی شود و زیبایی کف چوبی و یا بتنی خودنمایی می کند.

پارکت با رنگ کهربایی روشن، کاشی های براق و یا کف پوش های روشن، دیوارهای مات و یا نیمه مات و یا کاغذ دیواری های منبت کاری شده، بافت دار و پارچه ای، شومینه و سقف های بلند همراه با گچ بری از دیگر ویژگی های سبک فرانسوی می باشد. سبک مدیترانه ای سبکی ساده و متفاوت در معماری داخلی می باشد. هرچه اندازه اتاق کوچکتر باشد، آینه ای که مورد استفاده قرار می دهید باید بزرگتر باشد. شما می توانید حتی بسته به نوع معماری هر منطقه در طراحی داخلی و یا طراحی محوطه منزل مسکونیی خود از این معماری استفاده نمایید.

به کمک نورپردازی می توان یک فضای داخلی را به جزایر نورانی متنوعی تبدیل کرد. فرقی نمیکند که شما میخواهید یک ساختمان بازسازی کنید، دکوراسیون داخلی خانه را تغییر دهید یا یک میز تلویزیون برای گوشه نشیمن تهیه کنید؛ چیدانه به شما برای پیدا کردن مناسبترین معماران و شرکتهای طراحی و دکوراسیون داخلی و همینطور فروشندگان وسایلی که دنبالشان میگردید کمک میکند. تجهیزات مورد نیاز دکوراسیون از طریق پیمانکار تهیه میگردد یا هزینه شخصی؟ قسمت مورد نظر خود از منزل که می خواهید تغییر دهید را مشخص کنید. متقاضیان بقیه مراحل را انجام می دهند. یکی از اصلیترین و مهمترین مراحل دکوراسیون داخلی در شرکت معماری هیرادانا ، بازدید و ارائه مشاورههای دقیق ، هوشمندانه و تخصصی است . بهشدت در تصاویر پسزمینه و مبلمان برجسته شده است. سبک دکوراسیون کلاسیک جدید، سبکی از دکوراسیون داخلی است که جزئیات کلاسیک با رویکردی نوین در آن یافت میشود. در سبک شبی شیک چوبهای طبیعی و تیره به چشم نمیخورند. معنای زیباییشناسی معماری داخلی یا دکوراسیون این است که چگونگی زیبایی محیط پیرامون و جایگاه شخص در محیط داخلی را به معنای واقعی درک کنیم. ازآنجاکه معماری داخلی بیشتر به دکور، مبلمان نرم و پروژههای کوچک اهمیت میدهد، طراحان داخلی تنها مجاز به تغییر بخشهایی از یکخانه هستند و در ساختار واقعی آن دخالت نمیکنند.

اگه خواستین که با شرکت های دکوراسیون داخلی کار کنین حتما ازشون نمونه کارهای واقعی بخواین نه فقط عکس های کاتالوگی. شرکت های طراحی دکوراسیون داخلی زیادی هستند که به صورت تخصصی فقط در یک یا چند زمینه به خصوص فعالیت میکنند. چوب درخت گیلاس برای دکوراسیون داخلی در سبک شیکر بهترین انتخاب است. اساس سبک عربی طرحهای ارگانیک و به وجود آوردن فضای آرام و دلنشین میباشد. از ویژگیهای بارز این سبک میتوان به استفاده از مبلمان با شکوه مخملی و عتیقهجات گرانبها اشاره کرد. در طراحی دکوراسیون داخلی سبک شیکر از عنصر چوب بسیار استفاده میشود و رنگهای خنثی، مانند خاکستری، بژ و در کل رنگهای مات کاربرد دارد.