لیست فضا و ریز فضاهای پروژه موزه | memarinavaz

لیست فضا و ریز فضاهای پروژه موزه | memarinavaz

هرچند که بار تاریخی و محوریت عنصر زمانی وجهی مشترک در تمامی موزه ها محسوب می شود،با این وجود بر اساس رایج ترین دسته بندی ،موزه ها را از لحاظ نوع آثار و اشیاء به نمایش در آمده در آن ها می توان به دو دسته اصلی برنامه فیزیکی موزه دسته بندی نمود. دست آورد هایی که در اشاعه این علم به وجود آمده و تاثیرات مستقیم نجوم شناسی در زندگی انسان ، مردم را به شناختت بیشتر این علم تشویق میکند . از آنجا که شناخت هر موضوع نیازمند دیده شدن و به نمایش در آمدن است جایگاه و طراحی ساختمان ویژه ای برای ارائه آن به مشتاقان علم ستاره شنناسی لازم و غیر قابل انکار است . ساختمان موزه نجوم شناسی در پیشرفت و تشویق مردم به شناخت بیشتر آننها در مورد کیهان و علم اختر شناسی کمک شایانی می نماید .

  • دانلود برنامه فیزیکی موزه هنر و دانلود دیاگرام موزه هنر شامل یک فایل در قالب WORD است و در 31 صفحه گردآوری شده است.
  • علائم و راهنمایی بخش مهمی از طرح گردش یک موزه است که به راهنمایی بازدیدکنندگان در مسیر پیشنهادی از طریق نمایشگاه ها کمک می کند تا بهترین تجربه موزه را به دست آورند.
  • برای ارج نهادن به هنرمندان، نویسندگان، مخترعان و مفاخر جامعه، معمولا” پس از در گذشتشان در خانه شخصیشان پدید می آید و در بر گیرنده وسایل شخصی، وسایل کار و آثار ایشان است.
  • در طرح مراکز تفریحی- گردشگری فضاهای باز همواره در مرکز میان حوزه های مختلف می نشینند، فضاهای سبز و حیاط های متعدد، عناصر اصلی هستند که انتظام مجموعه را تشکیل می دهند و در واقع داستان طرح به کمک آنها نقل می شود.
  • الزامات ذخیره سازی برای هر موزه خاص خواهد بود و درک الزامات برای اطمینان از فراهم شدن فضای کافی مهم است.
ورودی موزه باید نشانه روشنی از چیدمان ساختمان، تیراژ پیشنهادی و امکاناتی که در دسترس بازدیدکنندگان است، ارائه دهد. این تضمین می‌کند که بازدیدکننده می‌تواند به مجموعه‌ها و سایر خدمات موزه در دسترس دسترسی پیدا کند. بعضی از موزه های مدرن، اتاقهای انبار تابلوهای خود را با چهار چوبهای فلزی عمودی مجهز کرده اند که با صفحه ای مشبک سیمی یا تخته های منفذدار پوشیده شده اند و می توان تعداد زیادی تابلوهای نقاشی را با قلاب روی آنها نصب کرد. این چهارچوبها دارای چرخهایی هستند که روی ریل هایی تعبیه شده در کف و سقف اتاق حرکت می کنند، به گونه ای که هر چهارچوب را می توان به راحتی بیرون کشید و تابلوهای روی آن را مورد بررسی قرار داد (انبار تابلوهای نقاشی موزه هیروشهورن واشنگتن). منسوجات را می توان دور استوانه هایی پیچید و روی چارچوبهای عمودی که روی چرخ حرکت می کنند قرار دارد.

بایگانی برچسب: ریز فضاهای موزه

ورودی ها و خروجی ها از نظر امنیت بخش آسیب پذیرتر ساختمان هستند و در هنگام طراحی نیاز به توجه ویژه دارند. عموماً فضاهای ذخیره سازی برای عموم باز نخواهد بود و صرفاً توسط کارکنان موزه استفاده می شود. الزامات ذخیره سازی برای هر موزه خاص خواهد بود و درک الزامات برای اطمینان از فراهم شدن فضای کافی مهم است. همچنین برای کسب اطلاعات ببیشتر در زمینه طراحی انواع آرشیو ها و بایگانی های دیجیتال می توانید مقاله ” اصول و ضوابط طراحی آرشیو و بایگانی تاریخی “ را مطالعه کنید. بطوریکه ترتیب ومسیر نه تنها برای کسی که به نقشه نگاه می کند بلکه برای بازدید کنندهای که از فضا عبور می کند کاملا روشن و بدون ابهام باشد.

از طریق لایه‌هایی از پارچه قرمز به تقلید از دروازه چینی، نمایشگاه در پشت سر باز می‌شود. منطقه نمایشگاه به مناطق مختلف با کیفیت‌های متنوع، برخی از نمایش و برخی دیگر به حالت استراحت تقسیم می‌شود. باز کردن بسته بندی ها و ارسال ،دریافت کتاب و فهرست بندی ،صحافی و تعمیرات، فتوکپی و ماشین نویسی ،اتاق استراحت کارکنان ،قفسه های قفل دار،دستشویی ،خدمات امانت دادن و انبار برای ذخیره ی کتاب.

آشنایی با معماری بناهای فرهنگی

فضای آن شامل دفاتر ، اتاقهایی برای سمینار و سخنرانی ، کتابخانه و خدمات مدارم و اسناد در همان طبقه نمایش و همچنین خدمات و بخشهای تأسیساتی ( گرمایش و دستگاههای برقی ، انبارها ، کارگاهها ، گاراژ و …) در زیرزمین یا در ساختمانهای مجزا و در فاصله مناسب از بنا می باشند . ارتباط اتاقهای عمومی و خدمت باید راحت بوده بین بازدیدکننده و کارمندان هم فاصله وجود داشته باشد . موزه‌ها می‌توانند از نظر اندازه، نوع و هدف بسیار متفاوت باشند، بنابراین مهم است که بتوانیم با دانلود مطالعات موزه ویژگی‌ها و زمینه‌های خاص پروژه را با توسعه مفاهیم محدود کنیم. برخی از موزه‌ها تعداد زیادی کارمند، متخصصان واجد شرایطی را استخدام می‌کنند که مجموعه‌ها را مدیریت، مدیریت و نگهداری می‌کنند. با این حال، موزه‌های دیگر، ممکن است به تعداد کمی از کارکنان برای نظارت بر نمایشگاه‌ها نیاز داشته باشند.

اصول کلی و ضوابط طراحی معماری فرودگاه (بخش ۱)