معرفی برندهای خارجی لباس نوزاد و کودک

برند نست کیدز (به انگلیسی: Nestkids) از سال 2015 کار خود را با تولید پوشاک بچگانه آغاز کرد. محصولات برند جاکادی این فرصت را به تمام کودکان دنیا داده تا مانند یک شاهزاده، ظاهری زیبا و باوقار داشته باشند. یکی از بزرگترین افتخارات این برند، عرضه محصولات مرغوب با قیمت مناسب به تمام مشتریان خود میباشد. این استاندارد به خریدار تأکید میکند که لباس مورد استفادهی شما از پنبه تمام ارگانیک ساخته شده است و مشکلی برای سلامتی و پوست فرزند شما ایجاد نخواهد کرد. این برند محصولاتی از جنس پنبه کاملا ارگانیک و ضد حساسیت تولید میکند که هیچ گونه عارضه پوستی برای کودکان شما به وجود نمیآورد. برند پیوپیا (به انگلیسی: Piupia) با شعار حافظ محیط زیست در زمینه تولید پوشاک کودکان فعالیت میکند. یکی از ویژگیهای برند زارا، توجه همیشگی به محیط زیست و قابل بازیافت بودن محصولاتش است. برند پیوپیا ادعا دارد که 100 درصد محصولاتش از نخ و پنبهی طبیعی ساخته شدهاند. لباسهای این برند از نخ و پنبه طبیعی ساخته شدهاند. محصولات این برند از نخ پنبه صددرصد طبیعی ساخته شدهاند که از بافت لطیف پوست نوزاد به خوبی محافظت میکند و از حساسیت های تنفسی نیز جلوگیری مینماید. الیاف مورد استفاده در برند کارترز از الیاف طبیعی و قابل بازیافت تشکیل شدهاند و برای پوست کودک حساسیتی ایجاد نمیکنند.

این برند در زمینهی تولید لباس برای نوزادان و کودکان بر اساس جدیدترین و زیباترین سبک طراحی فعالیت میکند. فیلیپس اونت (به انگلیسی: Philips Avent) کمپانی انگلیسی است که سابقه اش به سال 1936 میلادی و با نام Cannon Rubber بر میگردد که بعدها با نام اونت به فعالیت خود ادامه داد. بر اساس فهرست ارائه شدهی موسسهی بین المللی اینتربرند در سال 2017 میلادی، برند دیزنی چهاردهمین برند قدرتمند دنیا شناخته شد. برند دیزنی (به انگلیسی: Disney) یکی از زیرمجموعههای هلدینگ بزرگ لیدل (به انگلیسی: Lidl) است که به طور اختصاصی در زمینهی تولید انواع اسباب بازی، پوشاک و کفش کودکان و نوجوان فعالیت میکند. برند پپرتس (به انگلیسی: Pepperts) یکی دیگر از زیرمجموعههای هلدینگ بزرگ لیدل (به انگلیسی: Lidl) است که به طور اختصاصی در زمینهی تولید انواع پوشاک و کفش کودکان و نوجوان فعالیت میکند. برند لیلیمون (به انگلیسی: Lillemons) در سال 1996 در شهر کوچکی در ایالات متحده تاسیس شده است.

محصولات چیکو امروزه در بیش از ۱۲۰ کشور و شش قاره به فروش میرسد. از جمله محصولات این برند میباشند. استاندارد به کار رفته در طراحی و تولید پوشاک این برند OEKO-TEX است که در نوع خود بسیار جالب توجه است. کیفیت، جنس، طراحی و سایز استاندارد، از مهمترین فاکتورها در انتخاب لباس مناسب نوزاد و کودک است. اکنون مادرکر طیف گستردهای از لباسهای مادر و کودک، تخت و کمد کودک، ملحفه، تغذیه، وسایل حمام، وسایل حمل کودک، لوازم بهداشتی کودک و اسباب بازی ارائه میدهد. برند میم در زمینه تولید لباس کودک، لوازم جانبی و اسباب بازی فعالیت میکند. مانسون چیلدرن (به انگلیسی: Monsoon Children) نام یک برند انگلیسی در زمینهی تولید انواع لباس، کفش و اکسسوری بچگانه است. برند بی کی جی کیدز (به انگلیسی: BKG kids) در سال 2011 در زمینهی تولید کفش بچه گانه در فوجیان، چین تاسیس شد. برند چیکوبی (به انگلیسی: Cikoby) نام یک برند ترکیهای در زمینه پوشاک بچه گانه از نوزادی تا 14 سالگی است. بلوکیدز (به انگلیسی: Blukids) نام برند پوشاک و اکسسوری دخترانه، پسرانه و نوزادی است. برند مای میو (به انگلیسی: Mymio) یکی از بهترین و باکیفیتترین برندهای پوشاک ترکیه است.

برند زارا (به انگلیسی: Zara ) یکی از بزرگترین برندهای پوشاک آقایان و بانوان است که در زمینه تولید محصولات و پوشاک مربوط به کودک و نوزاد از بدو تولد تا 14 سالگی نیز فعالیت میکند. برند فیورلا (به انگلیسی: Fiorella) یک برند ترکیهای و بخشی از گروه مهرتکس (به انگلیسی: Mehrtex ) است که در زمینهی طراحی و تولید لباس کودک میکند. برند اوکایدی (به انگلیسی: Okaidi) یک برند فرانسوی است که در سال 1966 تاسیس شد. جاکادی (به انگلیسی: Jacadi) نام یک برند فرانسوی در زمینهی پوشاک بچه گانه از بدو تولد تا 14 سالگی است. برند ارکسترا (به انگلیسی: Orchestra) یک برند فرانسوی است که در سال 1995 افتتاح شد. برند هیپ اند هوپس (به انگلیسی: Hip & Hopps) در زمینهی تولید پوشاک کودکان و نوجوانان فعالیت میکند. از طرح قهرمانهای محبوب کودکان مانند مرد عنکبوتی، بتمن، میکی موس و مینی موس، لولا بانی و … ببتو (به انگلیسی: Bebetto) یک برند ترکیهای با بیش از 20 سال سابقه در زمینهی تولید لباس و لوازم نوزاد مانند پتو، کالسکه و … چیکو کمپانی جامع و خلاق در زمینه تولید محصولاتی مانند لوازم تغذیه کودک، لوازم بهداشتی و تجهیزات پزشکی است که برای مراقبت و نگهداری کودکان نیاز است.

این برند از زمان تاسیس خود در سال 1947 در سوئد، به یکی از شرکتهای مد مطرح جهان تبدیل شده است. مفهوم تجارت H&M ارائه مد و کیفیت با بهترین قیمت به روشی پایدار است. فیشر برندی نام آشنا در سراسر دنیا است که به خاطر کیفیت بالا و قیمت مناسب آن محبوب است. محصولات تولید شده به وسیلهی این برند با برچسب لوپیلو روانه بازار میشوند و کیفیت بالایی دارند. در طراحی محصولات خود استفاده میکند. برند مایورال (به انگلیسی: Mayoral) یک برند اسپانیایی است که فعالیت خود را در سال 1941 آغاز کرد. این برند ترکیب خلاقانه و مداوم هنرهای سنتی و صنایع دستی دنیای شرق با پوشاک مدرن است که از سال 1973 فعالیت خود را آغاز کرده است. برند کارترز در سال 2019 ، برند اول در زمینه لباسهای خواب کودکان آمریکا شد. پابلوسکی (به انگلیسی: Pablosky) یک برند اسپانیایی است که به تولید کفشهای کودکان در جهان شهرت دارد. برند کیدو (به انگلیسی: Kido) از سال 2005 با طراحی اختصصاصی وارد مد کودکان شد و از آن سال در عرصه لباس، کفش، اسباب بازی و … برند کارترز (به انگلیسی: Carters)یکی از بهترین برندهای لباس نوزادی است. برند میم یا مم (به انگلیسی: Même) نیز یکی از بهترین برند لباس نوزادی در سطح جهانی به شمار میآید که در سال 2015 توسط دو طراح خلاق تاسیس شده است.

شاخصه اصلی و مزیت رقابتی این برند محصولات کاملا اورگانیک آن است که با توجه به لطافت و حساسیت پوست نوزادان در بدو تولد اهمیت آن بیش از پیش دیده میشود. این برند اقلام مورد نیاز نوزادان از بدو تولد را تولید میکند که شامل لباس، دستکش، جوراب، کلاه، دورپیچ و… این برند ارائه دهنده محصولاتی همچون لباسهای بچگانه، از بدو تولد تا نوجوانی میباشد. در ابتدا محصولات این برند فقط شامل پوشاک بچگانه میشد، اما خیلی سریع دامنه کار این شرکت چندملیتی گسترش یافت و اکنون پوشاک مردانه و زنانه و البسه زیر هم جزء محصولات جدید تولیدی این شرکت میباشد. به همین دلیل، محصولات این برند بگونهی ساخته شدهاند که خواهران و برادران میتوانند آنها را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. این برند از سال 1975 در اسپانیا کار خود را با طراحی مدلهای خاص شروع کرد. محصولات موجود در این کمپانی شامل سرویس لباسهای 5 تکه و 10 تکه، سرویس دمدستی، لباسهای مجلسی، جوراب، جوراب شلواری، بند پستانک و… برند لوپیلو یکی از محبوب ترین برندها در میان طرفداران و مصرف کنندگان خود است و طیف وسیعی از محصولات نوزاد و کودک را تا سن 14 سالگی پشتیبانی میکند.

خانواده ارنستینگ یکی از دوازده فروشندگان بزرگ پوشاک سایت turkishclothes در آلمان است. برند کنته کیدز (به انگلیسی: conte kids) یکی از زیر شاخههای برند معروف کنته است که به کودکان و نوجوانان اختصاص دارد. برند ساویر کید (به انگلیسی: Sawyer) در زمینهی تولید پوشاک بیرون از منزل شهرت دارد و هدف خود را بازی کردن کودکان در فضای بیرون منزل و در طبیعت قرار داده است. پس از 3 سال از راهاندازی تولید به یکی از مارکهای محبوب در صنعت کفش بچگانه تبدبل شد و در سال 2004 جایزه بهترین برند را از مطبوعات برتر دریافت کرد. تاریخ راه اندازی و شروع به کار لیدل در سال 1930 بوده است و پس از چندی برند لوپیلو که زیر مجموعه آن به حساب میآید، شروع به کار کرده است. برند آلمانی کیکی اند کوکو (به انگلیسی: KIKI & COCO) در سال 1935 در کشور آلمان کار خود را با تولید انواع کاپشنهای بچگانه آغاز کرد، محصولات این برند پس از موفقیتهای چمشگیر در خود آلمان و سایر کشورهای اروپایی به مرور گسترده تر شد و علاوه بر کاپشن، شامل انواع بوتهای بچگانه، لباس زیر و انواع شلوار و جوراب شلواری میشود. برند اش کش محصولاتی همچون لوازم جانبی، جین، شلوار، پیراهن، ژاکت، تیشرت، رکابی و سایر محصولات برند خود را برای رده محتلف سنی عرضه نماید.

این برند محصولات مراقبت از مادر و کودک تولید میکند و از 1984 به تولید شیشه شیرهای کودک و سایر محصولات مرتبط مادر و نوزاد پرداخته است. برند چیلدرنز پِلِیس (به انگلیسی: The Children’s Place) بهطور تخصصی به تولید و عرضهی پوشاک نوجوانان، کودکان نوپا و نوزادان میپردازد و در حوزهی محصولات فشن کودک معروفترین و پیشتازترین برند آمریکایی است. مادرکر (به انگلیسی: Mothercare) یک برند انگلیسی است که به صورت تخصصی به فروش محصولاتی برای مادران باردار و کودکان تا سن 8 سال میپردازد. این مقاله بطور تخصصی دربارهی انواع برندهای خارجی فعال در زمینهی پوشاک نوزادان و کودکان پرداخته است. برند چیکو (به انگلیسی: Chicco) بخشی از هولدینگ آرتسانا است که بزرگترین برند تولیدکننده محصولات مخصوص کودکان در اروپا میباشد. لیدل که به تولید و عرضه محصولات با کیفیت و در عین حال اقتصادی شهرت دارد، علاوه بر فروشگاههای زنجیرهای در اکثر کشورهای اتحادیه اروپا و آمریکا، دارای فروشگاه اینترنتی نیز میباشد. پوشاکی که منطبق بر جدیدترین طراحیهای فشن کودک هستند و در عین حال مقرونبهصرفه و با کیفیت مواد ایدهآل میتوانند اعتماد والدین را جلب کنند و این برند را به یکی از خوشنامترین برندهای فشن کودک در جهان تبدیل کردهاست.

برند نیم ایت (به انگلیسی: Name It) زیرمجموعهی شرکت دانمارکی بست سلر میباشد که در سال 1996 تأسیس شده است. یکی از معروفترین سلبریتیهایی که در سالهای اخیر به همکاری با برند پپرتس پرداخته است، هایدی کلوم (به انگلیسی: Heidi Klum) هنرپیشه، طراح مد، خواننده، مجری و تهیه کننده تلویزیونی معروف آلمانی، میباشد. این تولید کننده که از زیرمجموعه های شرکت دبنهامز (Debenhams) است با داشتن تنوع بالا در ارائه لباس و اکسسوری بچه گانه، نیاز یک کودک یا نوزاد را برای داشتن لباس راحت و زیبا و اکسسوی برطرف می کند. بلوزو (به انگلیسی: Bluezoo) تولید کننده لباس و اکسسوری دخترانه، پسرانه و نوزاد است که بازه سنی نوزاد تا نوجوان را شامل میشود. این برند محصولات مربوط به کودکان از جمله لباس نوزادی و دخترانه و پسرانه، وسایل سیسمونی و همچنین لباس بارداری را طراحی و تولید میکند. برند کارامل (به انگلیسی: Caramell) تولیدکننده حوله و لباسهای نوزادی بوده و محصولات کشور ترکیه و تولید این کشور هستند. برند پولونیکس (به انگلیسی: polonyx)، تولید پوشاک نوزادی را در کشور ترکیه و از سال 2014 میلادی با تولید متنوع آغاز کرده است. برند آرتی (به انگلیسی: Arti ) یک برند ترک است که فعالیت خود را از سال 2001 آغاز نموده است.

برند کیتی کیت (به انگلیسی: Kitikate) در سال 2015 از کمپانی Merkez Bebek به بازار عرضه شده است. برند ایندیکژوال (به انگلیسی: Indikidual) برندی سوئدی/انگلیسی است که بخاطر رنگهای شاد و زندهی لباسهایش شهرت یافته است. استفاده از رنگهای سیاه و سفید در این برند بسیار به چشم میخورد. این شرکت توسط “خوان پابلو مارتین کارو” در سال ۱۹۶۹ ایجاد شد. ساده بودن، کاربردی و خوش ترکیبی سه کلید واژه حیاتی برای این شرکت است. نام این برند از اسم دو طراح برجسته این شرکت الهام گرفته شده است. این برند در طراحی لباس نوزاد از شخصیتهای محبوب کارتونی استفاده میکند. به چشم میخورد. تولیدات این برند در ردهی سنی 1 الی 12 ماهه، 1 الی 2 ساله، 2 تا 4 ساله و 11 الی 14 ساله عرضه میشوند. مارک بلوزو برای مادران جوان بهترین انتخاب برای خرید به حساب میآید. است که اکثرا از جنس بافت و مخمل و پشم هستند. لباسهای این برند گرانقیمت و مد روز میباشند و بسیار خلاقانه طراحی شدهاند. لباسهای زمستانه و تابستانه، کفش ، چتر، ساعت و … محصولات موجود در این کمپانی شامل پتو، پتوقنداق، سرهمی، کاپشن، شنل و… پارچه این محصولات دارای استانداردهای کیفی بینالمللی و ضدحساسیت هستند. این برند تحت لیسانس کمپانیهای دیزنی، برادران وارنر و …

پوشاک کودک لیلمون تماما طراحی شده و دوخته شده با دست میباشند و دارای طراحی فوق العاده راحت و زیبا هستند. فیورلا یک لغت ایتالیایی به معنای یک گل کوچک است، اما یک گل ساده نیست، زیبا ترین گل برای ایجاد مهربانی، علاقه و عشق است. بلوکیدز در طراحی تولیدات خود محدوده سنی 0 تا 14 سال را در نظر گرفته و یکی از اهداف آن تولید محصولات باکیفیت و زیبا با قیمتهای مقرونبهصرفه است. این برند در سالهای اخیر با برند منا رزا میلانو در ایتالیا ادغام شده و محصولات باکیفیتی را روانهی بازار کرده است. منا رزا (به انگلیسی: Monna Rosa) شرکت ترکیهای تولیدکننده لباسهای نوزاد و کودکان کمتر از 4 سال است که به صورت حرفهای در این زمینه فعالیت میکند. فیشر (به انگلیسی: Fisher) یک برند چینی است که محصولات اصلی این کمپانی کالاهای مخصوص نوزادان است. است. محصولات این برند بسیار باکیفیت هستند و در طرحها و رنگهای مختلف وجود دارند.

کلمه فرانسوی Même به معنی “یکسان” است و هدف این برند تساوی بین بچهها میباشد. هدف این برند فراهم سازی لباس بچگانه راحت و بادوام برای بچهها در همه سنین است. هستند و اکثرا سرویسهای چندتکه از جنس نخ و پنبه و همگی جنسی از الیاف طبیعی هستند که برای سنین 0 تا 3 ماه مناسب هستند در حالیکه تولیدات سرهمی و لباس های تک این برند تا 1 سال را پوشش میدهد. بیشتر پارچههای این برند دارای گواهی GOTS هستند و از پنبه ارگانیک ساخته شدهاند. این برند یکی از بهترین برندهای لباس نوزادی به شما می آید و بیشتر فعالیت خود را روی کودکان 3 ماه تا 6 سال متمرکز کرده است. مادرکر در ابتدای کسب و کارش بیشتر تمرکز فروش خود را بر روی لباسهای بچه گانه، مبلمان مهد کودک و لباسهای زایمان گذاشت اما بعد از آن، گستره وسیعی از لباسها را برای کودکان تا سنین پنج سال و هشت سال پوشش داد. طراحیهای این برند به کودکان کمک میکنند تا زیبا، شیک و خوشحال باشند و با استفاده از رنگهای قوی، چاپهای سرگرم کننده، اشکال هیجان انگیز و ترکیبهای جسورانه تخیل کودک را تغذیه میکنند. این شرکت در سال 1961 تأسیس شد و اولین فروشگاه خود را در کینگستون بریتانیا افتتاح کرد.

نونا (به انگلیسی: Nuna) نام برندی است جهانی با ریشهای در کشور هلند که در سال 2007 اولین محصول خود را که صندلی غذاخوری کودک بود به بازار عرضه کرد. برند کنته یکی از برندهای مشهور و برتر انواع جوراب، ساپورت و لباس زیر در اروپا است که با بهرهگیری از جدیدترین فناوریها و ماشینآلات ایتالیایی درسال بالغ بر یک صد میلیون محصول در بیش از سی کشور دنیا عرضه مینماید. در واقع برای هر محصول تولیدی این شرکت دلیلی برای متمایز بودن وجود دارد و آن راحتی در استفاده و آرامش کودک است. برند اونیکس (به انگلیسی: Onyx) تولیدکننده لباسهای راحتی کودک و نوزاد در کشور ترکیه است. برند مینی کلاسی (به انگلیسی: Theminiclassy) در زمینهی تولید پوشاک مخصوص کودک و نوزاد از بدو تولد تا 12 سالگی با طراحی اختصاصی فعالیت میکند. کیفیت بالای محصولات این برند، باعث شده تا در برابر شستوشو بسیار مقاوم باشند. برند جیمبوری (به انگلیسی: Gymboree) یک برند آمریکایی با قدمتی 44 ساله است که در زمینهی تول یدپوشاک بچهگانه از بدو تولد تا 14 سالگی با کیفیت بالا و قیمت مناسب فعالیت میکند. اوکایدی برندی پیشرو در صنعت پوشاک کودکان در اروپا است و لباسهایی با کیفیت بالا برای بچهها از بدو تولد تا 14سالگی تولید میکند.

در فهرست محصولات برند لوپیلو بلوز، هودی کودکانه، پیراهن، سویشرت، شلوار، تیشرت، سرهمی، لباسهای زیر، کاپشن، پلیور، بادی نوزادی، صندل، ستهای مختلف در رنگ بندیهای متنوع، لباس خواب، سارافون، شلوارک و … برند یومسه (به انگلیسی: Yumese) نام برندی ترکیهای است که در زمینه ستهای کلاه و جوراب نوزادی، جوراب شلواری نوزادی، ست هد بند، پاپوش فعالیت دارد. برند اوریجینال مارینز (به انگلیسی: Originalmarines) نام یک برند ایتالیایی است که از سال 1983 فعالیت خود را در زمینهی تولید انواع لباس نوزاد، کودک و نوجوان آغاز کرده است. نام برند چیکو بیش از ۵۰ سال است که به عنوان نماینده ی محصولات با کیفیت کودک میدرخشد. اکثر پوشاک این برند از جنس 100% پنبه بوده و طراحی خاص و تنوع بالای و کیفیت محصولات این برند موجب استقبال زیاد از آن در خامورمیانه شده است. محصولات این شرکت با بهترین نوع پارچه اورگانیک و پنبه ای تولید میشوند. برند ای بیر (به انگلیسی: E BEAR) در سال 2001 توسط طراح لباس جوانی به نام sungWoo hightech در که در جنوب کشور چین زندگی میکرد تاسیس شد. برند لونی تونز (به انگلیسی: Looney Tunes) متعلق به کشور آلمان است و در زمینه تولید لباس نوزاد و کودک فعالیت دارد. برند اچ اند ام (به انگلیسی: H&M) یک برند پوشاک قدیمی برای تمامی سنین است که در زمینهی تولید لباس کودک و نوزاد از بدو تولید تا 14 سالگی نیز فعالیت میکند.

این برند صرفا در زمینه کودک فعالیت دارد و دارای گسترده ترین طرحها و رنگها برای کودکان است. این شرکت بیش از سی سال به تولید کفش برای کودکان و نوجوانان پرداخته است. طراحی متفکرانه در این شرکت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این برند در برنامههای تلوزیونی TODAY SHOW، مجله خبری فاکس، مجله OK و دیلی میل انگلستان مورد ستایش قرار گرفته است. کارخانه اصلی این برند در آمریکا قرار دارد و در سال 1865 توسط ویلیام کارترز تاسیس شده است. برند توپومینی (به انگلیسی: Topomini) زیرمجموعه شرکت ارنستینگ است.خانواده ارنستینگ و شرکت KG یک شرکت خردهفروشی نساجی آلمانی با مرکزیت در (وستفالن) است. برند آلمانی لوپیلو (به انگلیسی: Lupilu) یکی از زیرمجموعههای هلدینگ بزرگ لیدل (به انگلیسی: Lidl) است که در حوزهی تولید پوشاک نوزادان و لباسهای کودکانه مشغول به فعالیت میباشد. این غول بازار خرده فروشی هم اکنون دارای بیش از 10800 فروشگاه در 29 کشور جهان میباشد که به فروش انواع کالاهای خوراکی و غیر خوراکی میپردازد. شرکت کنته با ایجاد هزاران فروشگاه اختصاصی در کشورهای روسیه، اکراین، بلاروس، ارمنستان و همچنین با ایجاد نمایندگی مجاز در ایران و 25 کشور دیگر، اقدام به معرفی و فروش محصولات خود مینماید.