معرفی وسایل چوبی تزیینی و کاربردی در دکوراسیون داخلی

در ادامه این مطلب تصاویری از زیباترین دیزاین های دکوراسیون داخلی زیبا و شیک خانه را در اختیار شما عزیزان طراحی داخلی منزل کوچک در ایران قرار داده ایم. در این مطلب با چند پلان سوئیت کوچک 30 متری و کمتر در خدمت شما عزیزان خواننده وبسایت اتاق هستیم. برای طراحی یک مجموعه باید فضاهایی مانند؛ اتاق خواب ها، حمام، توالت حتما بکار گرفته بشود. در طراحی دکوراسیون این آپارتمان رنگ قرمز با سایر رنگ ها نظیر قهوه ای و مشکی و قرمز و … شما می توانید با نصب شلف دیواری روی دیوار قاب عکس ها و وسایل تزیینی زیادی را روی آن ها قرار دهید. میتوانید به بسته به حجم وسایلتان یک شلف یا چند شلف را به صورت موازی یا متناوب روی دیوارتان نصب کنید. نمونه این حس خوب را نیز در این تصویر مشاهده می کنید. تصویر بالا نیز نمونه دیگری از طراحی نیم دوبلکس است که طراح با رعایت اختلاف سطح بین فضای هال و پذیرایی، اقدام به جداسازی این دو قسمت نموده تا فضای وسیع موجود از یکنواختی خارج شود. اگر در طراحی داخلی ساختمان، یک یا چند فضا را با ایجاد اختلاف سطح از یکدیگر تفکیک نمایند، به آن طراحی نیم دوبلکس میگویند.

شما میتوانید با الهام از عکس و مفاهیم این مطلب اتاقی اصیل و ایرانی را برای خودتان و مهمانانتان بسازید و از زندگی در آن لذت ببرید. این موضوع را تا حدی می توان در چیدمان اتاق خواب تجربه کرد، از آنجایی که این خانه ها متراژی دوبرابر نسبت به اتاق خواب خانه های معمول امروزی دارند، بسیار شگفت انگیز است که می توان چنین فضایی را به مکانی برای زندگی دو نفر تبدیل کرد. این آپارتمان کوچک برای یک زوج جوان طراحی شده بطوریکه برای یک زندگی شهری کاملا مناسب و درخور باشد. در طراحی خانه، سرویس بهداشتی و حمام و آشپزخانه طوری قرار گرفته اند که فضای بیشتری به اتاق نشیمن و محل غذاخوری (با یک میز ناهارخوری کوچک) اضافه شود. اتاق نشیمن نیز در طبقه پایین تر فرو رفته تا فضایی دنج برای گفت و گو و تماشای تلویزیون فراهم کند. در گذشته از این نوع طراحی، برای خانه هایی با متراژ بالا مورد استفاده قرار میگرفت اما امروزه طراحان، خانه های نقلی و کوچک را نیز با این ساختار، طراحی میکنند و معتقدند که این نوع طراحی شناسنامه خاص خود را داشته و دست دکوراتورها را برای دکوراسیون داخلی باز میگذارد.

نکته جالب در طراحی خانه، استفاده از کفپوش های سرامیکی تیره در کف و همچنین استفاده از کاشی های زرد رنگ در قسمت دیوار بین کابینت آشپزخانه و دیوار پشت روشویی حمام و سرویس است. فضای استودیو، به فضایی گفته می شود که تمام قسمت های خانه بدون جدا کننده ای به یکدیگر وصل هستند. استفاده از پخش کننده های روغن را بخشی از برنامه صبحگاهی خود قرار دهید و روز خود را با انرزی مثبت شروع کنید. طراحی نیم دوبلکس انواع مختلفی دارد که در یکی از این نوع ها، طراح می تواند با ظرافت یک اختلاف سطح دو الی سه پله ای پلهای ایجاد نماید تا فضای نشمین را کمی پایین تر از سطح دیگر بخش های ساختمان قرار دهد و با این کار جلوه زیباتری در اتاق نشیمن ایجاد کند. تمام خانه هایی که در این مطلب مشاهده خواهید کرد، به شکلی فوق العاده عالی طراحی و چیدمان شده اند که می تواند منبع بسیار خوبی برای الهام گیری باشد. اگر شما هم سراغ خانه هایی با متراژ 30 متر و کمتر می گردید و از طرفی می خواهید پلان مناسبی برای خانه خود داشته باشید، پس توصیه می کنم مطالب و عکس های این پست را بدقت مطالعه نمائید.

در صورتی که جهت گیری یاد شده با مسیر باد غالب و سمت طوفان های شن یا محل استقرار کوه بست به آبادی سازگار نباشد، میانسرا به جنوب غربی متمایل می گردد. سپس بهتر است بیشتر المانهای بزرگ خانه را بر اساس سبک غالب و اکسسوری ها و وسایل کوچکتر را بر اساس سبک دیگر خریداری نمایید. رنگ های تیره باعث تنگ تر به نظر رسیدن فضای نشیمن کوچک می شوند بنابراین بهتر است شما از به کار بردن این رنگ ها در فضای اتاق نشیمن خودداری کنید و در صورتی که تمایل دارید رنگ های تیره در فضای اتاق نشیمن شما وجود داشته باشند بهتر است سقف نشیمن را به کمک رنگ های روشن یا سفید رنگ آمیزی کنید و از بین رنگ های تیره فقط یک طیف رنگی را انتخاب نمایید. کوسن هایی با طرح های مختلف می توان تولید کرد، مثلاً طرح های مینیاتوری، کاشی کاری های ایرانی و …

اتاق خواب نیز توسط یک درب کشویی چوبی با طرحی خاص، در فضایی کوچک پنهان شده است. استفاده از تکنیک های هوشمندانه مثل، درب های مخفی، الویت بندی های هوشمندانه، فضای ذخیره سازی موثر و کافی و چیدمان بی نقص دکور، منجر به پیدایش خانه هایی می شود که نه تنها خانه های بسیار بزرگ تر از خود را به چالش می کشند بلکه از لحاظ زیبایی، نبوغ و ابتکار بکار رفته، از آنها نیز سرتر هستند. این درب کشویی تا انتها به اندازه ایست که موقع باز شدن، آشپزخانه را از دید پنهان می کند. پس بهتر است زمانی که می خواهید اقدام به خرید مبل خانه خود کنید متراژ خانه را در نظر بگیرید سپس اقدام نمایید. استفاده از رنگ های شاد مثل این رنگ فیروزه ای ملایم، ایده خوبی برای شاداب تر نشان دادن اتاق های کوچک به نظر می رسد.

این روش علاوه بر خانه های ویلایی و حیاط دار، در خانه های آپارتمانی نیز قابل اجراست. در ساختمانهای اداری نیز وجود انواع میز و صندلی امری ضروری بوده و بیشتر در دفاتر مدیران ارشد جهت گفتمان صمیمانه با مشتریان ویژه یا دیگر مدیران نیازمند نوع خاصی از ست مبلمان خواهید بود. در زمان های گذشته از طراحی نیم دوبلکس، برای ویلا و خانه هایی که متراژ بالایی داشتند استفاده میشد اما امروزه طراحان، برای ویلا و خانه های کوچک و با متراژ پایین نیز این ساختار را طراحی میکنند و بر این باورند که این نوع طراحی شناسنامه مخصوص به خود را دارد و دست کسانی که میخواهند دکوراسیون آن فضا را انجام دهند باز می گذارد. در طراحی معماری داخلی آشپزخانه این خانه دوبلکس همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید از ترکیب رنگ سفید و خاکستری استفاده شده است.

حتی خانه هایی که ساختار همکف دارند را نیز طراحان دکور با اضافه کردن چند پله والبته با ظرافت های موجود در این نوع طراحی میتوانند به ساختار نیم دوبلکس تبدیل کنند. در طراحی ویلاهای کلاسیک بر خلاف ویلاهای مدرن، بیشتر از رنگهای خنثی استفاده میشود که از لحاظ روانشناسی حس رسمیت، قابل اعتماد بودن و قدرت را نشان میدهد. به نظر خودتان کدام ویژگی منزل شما حس خانه بودن به شما میدهد؟ طراحی ویلا نیم پیلوت در شمال کشور برای ویلاهایی در نظر گرفته می شود که متراژ بنای آن ها کم در نظر گرفته شده باشد که قیمت مناسبتری داشته باشند و باید بدانید که این طرح بسیار رایج است. از این رو باید به رنگهایی که جهت طراحی دکوراسیون اتاق خواب انتخاب میکنیم توجه داشت. اتاق خواب بخشی از خانه است که اوقات نه چندان کوتاهی را در آن سپری میکنیم. در کنار تلویزیون، میز کار تاشو برای کار با لپ تاپ در نظر گرفته شده و درست در فضای پشت این قسمت، یک اتاق خواب یکدست سفید و بسیار زیبا و شیک تعبیه شده است.

در کنار آشپزخانه راهرویی باریک می بینیم که به حمام و سرویس بهداشتی متصل شده است. در انتهای دیگر این دیوار، دربی بلند و کشویی سفید بر روی حمام و سرویس بهداشتی کشیده شده است. پس از راهروی ورودی، یک راهروی باریک دیگر، سرویس بهداشتی، حمام و اتاق خواب مستر را در دسترس قرار میدهد. در طراحی ویلا نیم پیلوت برای ایجاد فضایی مثل اتاق خواب، پارکینگ، انبار یا موتورخانه، با ایجاد یک اختلاف سطح نیم طبقه ای فراهم می شود و علاوه بر آن نمای داخلی ویلا نیز زیباتر شده و از یکنواختی خارج می شود. این سبک طراحی داخلی خانه امروزی هم میان ایرانیها طرافداران زیادی پیدا کرده است؛ رنگها و آیتمها خیلی ساده هستند و بیشتر ظاهری خثی دارند. جذابیت این دکورها وقتی چند برابر میشوند که در سایر المانهای دکوراسیون خانه از چوب استفاده کرده باشید. دکوراسیون داخلی منزل با چوب طبیعی و باکیفیت، فضایی خلق می کند که هیچ عنصر دیگری در معماری داخلی و خارجی یارای رقابت با آن را ندارد. امروزه کمتر در دکوراسیون داخلی و ساخت خانه از چوب طبیعی استفاده میشود و معمولا از انواع چوب های مصنوعی مانند ام دی اف (MDF) یا نئوپان استفاده میشود.

اثرات آرامش بخش و نشاط آور روغن های پخش شده در خانه را نمی توان انکار کرد. سرویس بهداشتی یکی دیگر از بخش های ضروری منزل می باشد که طراحی داخلی آن از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. داشتن یک راه پله تندیس گونه در داخل خانه بسیار شکیل است به خصوص در ویلهایی که به اندازه کافی فضا داریم به عنوان مثال در طراحی خانه 350 متری دست طراح باز است و پله را می توان به شکل صاف، مارپیچ، منحنی، U شکل، L شکل یا یک پلکان شناور طراحی کرد. احتمالاً در میان اقلام ذکر شده، چراغ دیواری و سقفی به عنوان موردی تازه به گوش شما خوردهاست. این خانه که توسط مالکش به خانه عروسکی نامگذاری شده، در کشور استرالیا قرار گرفته و از چیدمان داخلی استودیو بهره می برد. به غیر از بکارگیری کفپوش و دیوارپوشهای چوبی میتوانید از لوازم خانگی چوبی بهره ببرید.

اتاق خواب از پلانی کاملا باز بهره می برد و در ادامه به آشپزخانه و تراسی بزرگ ختم می شود. البته این اتاق میتواند اتاق کار یا اتاق مطالعه هم باشد که اغلب به تمرکز و آرامش بیشتری نیازمند است. می باشد. از تزئینات دیگری که در خانه های ایرانی بسیار دیده می شود و پرطرفدار است آینه و شمدان ها هستند که طرح های مختلفی از آن را داریم و این گستره انتخاب ما را وسیع می کند. پارکت های از جنس چوب، از مصالح طبیعی هستند که به عنوان کف پوش در ویلاها به سبک مدرن مورد استفاده قرار می گیرند. در ایران نیز همانند سایر نقاط جهان روز به روز بر طرفداران این سبک طراحی افزوده میشود. نصب تلویزیون روی دیوار اتاق نشیمن و استفاده از مبلمان با طراحی خاص یکی از انواع ایده های خلاقانه برای خلق دکوراسیونی شیک در فضای اتاق نشیمن است.