پله برقی نمایندگی پله برقی فوجی فروش پله برقی ولکس نصب پله برقی شرکت پله برقی آتیس

این وضعیت به خصوص برای ساختمان‌های اداری، خدماتی و فروشگاه‌های بزرگ مناسب می‌باشد. معمول‌ترین نوع چیدمان پله‌برقی‌ها به روش ضربدری می‌باشد.حرکت مسافرین به سمت بالا و پایین از تراکم جمعیت در پاگرد پله‌برقی‌ها جلوگیری می‌کند. آخرین قسمت از سکو که نزدیک ترین قسمت به پله های در حال حرکت است را صفحه شانه ای می گویند . صفحه های شانه ای مجهز به شانه هایی هستند که در میان لبه های پله ها قرار گرفته اند .این طراحی به این دلیل است که این قسمت های شانه مانند فاصله خالی بین سکو و پله هارو پر کرده و از گیر کردن اشیاء در بین این شکاف جلو گیری کنند. بعد از آشنایی کلی در مورد انواع پله برقی باید به سراغ اجزای اصلی پله برقی برویم و با قسمت های مختلف این دستگاه آشنا شویم.پله برقی از سرهم کردن قطعات الکتریکی و مکانیکی مختلف و متفاوتی تشکیل میشود .

در اماکن عمومی نظیر مترو ها و ایستگاه‌های مسافری توصیه می‌شود که تعداد پله‌های افقی 3 پله انتخاب شود. به طور مثال، در مقایسه با پله افراد میتوانند در مدت زمان نسبتاً کوتاهی بین بسیاری از طبقات ساختمان تردد داشته باشند. از آنجا که پله برقی دارای پله های زیادی است، به گروه بزرگی از افراد اجازه می دهد تا بلافاصله سوار شوند و به انتظارهای طولانی مشابه آسانسورها نیازی ندارند.

پله برقی نمایندگی پله برقی فوجی فروش پله برقی ولکس نصب پله برقی شرکت پله برقی آتیس

تمامی پله برقی های شرکت آتیس به مدت دو سال دارای گارانتی بوده و مدت 15 سال از خدمات پس از فروش بهره مند میگردند. موتور پله‌برقی نیز همانند موتورهای معمول آسانسور از نوع سه فاز – متناوب می‌باشند این نوع موتورها عموماً دارای ۴ قطب و تک سرعته می‌باشند، بعضی از سازندگان از موتورهای ۶ قطب نیز استفاده ‌می‌کنند. در صورتی که فاصله دیوار روبه‌روی پله‌برقی تا انتهای آخرین پله افقی حداقل ۲۵۰۰mm باشد ؛ عرض پاگرد می‌تواند حداقل برابر با فاصله بین مرکز دستگیره‌های پله‌برقی باشد. در صـورتی که فاصـله دیـوار روبه‌روی پله‌برقی تا انتهای آخـرین پله افقی ۲۰۰۰mm باشد؛ عرض پاگرد باید حداقل دو برابر فاصله بین مرکز دستگیره‌های پله‌برقی باشد. این چیدمان متوالی به مسافرین این امکان را می‌دهد تا سریع‌ترین حرکت را بین دو طبقه یا بیشتر داشته باشند. پله‌برقی‌ها معمولاً در سه اندازه ۸۰۰mm ،۶۰۰mm و ۱۰۰۰mm از نظر عرض پله ساخته می‌شوند.

تجهیزات استفاده شده در پله برقی

از دیگر مزایا می توان به ظرفیت بالا و عدم انتظار برای جا به جایی در مقایسه با نمونه های مشابه مانند آسانسور اشاره کرد. بدنه فولادی و ضد زنگ این دستگاه در مقابل رطوبت و حرارت و فشار دوام زیادی دارد و دچار پوسیدگی و زنگ زدگی و همچنین شکستگی نمی شود. مزیت دیگر پله برقی بدون صدا و لرزش بودن آن است و ارتفاعی که دارد کاملا استاندارد بوده و افراد ترسی از آن نخواهند داشت. مزیت دیگر این دستگاه امکان نصب آن به صورت تکی و موازی و ضربدری بوده که رفت و آمد را در هر محیطی راحت تر می کند. پله برقی جز وسایل کاربردی بوده که اختراع آن در زندگی بشر و پیشرفت آن تاثیر بسزایی داشته است. کاربرد پله برقی بسیار زیاد بوده و می تواند حمل و نقل را آسان تر و سریع تر کند.

  • همانطور که در بالا تشریح شد، موقعیت چرخ های هدایتگر نسبت به هم باعث جهتگیری پله ها در مسیر رفت و برگشت می شود.
  • در آن لحظه ای که طول عمر آن به اوج خود می رسد، ممکن است یک ارتقاء اساسی برای کارکرد آن در سطح عملکرد بهینه خود لازم باشد.
  • برس ها مدام در حال حرکت هستند تا اشیا را از کنار شکاف پس بزنند و مانع نزدیک شدن آنها با شکاف شوند.
  • از تعدادی چرخ دنده دیگر نیز برای به حرکت در آوردن نرده ها استفاده می شود.
رسانه مهارتی نماتک به شما کمک می‌کند تا به راحتی مهارت‌های کاربردی در حوزه صنعت را بیاموزید و گامی موثر در پیشرفت صنعت کشور بردارید. از این نوع معمولا بیشتر در فروشگاه ها و ایستگاه های مترو استفاده می شود. در زیر غلتک های هر پله، مجموعه ای از غلتک ها با یک زنجیر به هم متصل شده اند. تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت مهندسی مهديس آسانبر می باشد .

بر اساس تعرفه‌های اتحادیه‌ای هزینه نگهداری هر دستگاه پله‌ برقی تا ارتفاع بالابر 5 متری تقریبا 600هزار تومان تا 700هزار تومان به‌صورت خالص خواهد بود و طبعا هزینه‌های احتالی تعویض قطعات و … اولين مرحله طراحی پله برقی، تکميل طراحي مطابق آنچه در قسمت قبلي عنوان شد مي باشد. سازندگان پله برقي از اطلاعات جمع آوري شده در بخش طراحي استفاده مي کنند تا پله برقي مورد سفارش را با تجهيزات منتطبق بر نياز هر مشتري توليد اینجا چک کنید نمايند. شرکت هاي توليد کننده که سازندگان قطعات پله برقي هستند و شرکت هاي نصاب که عمليات طراحي و نصب تجهيزات را انجام مي دهند. در اغلب موارد، شرکت هاي نصاب تجهيزات مورد نياز پروژه خود را از شرکت هاي سازنده تهيه نموده و آنها را مطابق سليقه و نياز مشتري فرآوري و نصب مي کنند. چرخهاي هدايت کننده، زنجير پله ها، مجموعه پله ها ، گيربکسها و فلکه ها همگي قبل از ارسال از کارخانه، در داخل خرپا و در محل خود نصب مي شوند.

۲. پلتفرم های بالا و پایین پله برقی (Top and bottom landing platforms)

پله برقی، عبارتست از راه پله متحرکی که برای حمل و نقل مسافر به بالا و پائین در یک فاصله عمودی کوتاه بکار می رود. پله برقی معمولا در مکانهایی که استفاده از آسانسور ممکن نیست، نصب و مورد استفاده قرار می گیرد. موارد استفاده اصلی این دستگاه در مراکز خرید، فرودگاه ها و مراکز حمل و نقل، مراکز تجاری، هتلها و ساختمانهای عمومی است. پله برقی ها ظرفیت بالائی برای جابجائی افراد دارند و قابل نصب در در همان فضای فیزیکی راه پله هستند. پله برقی ها هیچ زمان انتظاری ندارند مگر در ترافیکهای بسیار سنگین جمعیتی.

وظیفه ی دستگیره ها برای آن است که هنگام سوار شدن آنها را نگهداشته تا تعادل خودمان را از دست ندهیم .نیروی حرکت این دستگیره ها به وسیله ی یک چرخ دنده ی جدا به یک محور بزرگ انتقال پیدا میکند و سپس به دستگیره ها میرسد و باعث حرکت آنها میشود. مانند بسیاری از فوبیاها، اسکالا فوبیا به طور کلی به انواع درمان های مختصر درمانی پاسخ می دهد. یکی از محبوب ترین آنها درمان شناختی-رفتاری است که در آن یاد خواهید گرفت که افکار ترسناک خود را در مورد پله برقی با پیام های سالم تری جایگزین کنید. برای بسیاری از مردم، آشنایی ساده با روش های ایمنی پله برقی برای مبارزه با ترس کافی است.